Gören’in meslektaşları, saldırıya tepki göstererek, şiddetin bir an önce son bulmasını istediklerini açıkladı.

Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde yaşanan olay uzun süre konuşuldu. Müdahale öncesinde yapılan iğneye rağmen dişinin tam olarak uyuşmadığını iddia eden Mert Demir tarafından bıçaklanan Hamdi Demir yaralanmıştı.

Gören'e yapılan saldırıyı kınamak için sağlık çalışanları tarafından düzenlenen basın açıklamasına, Bursa Tabip Odası üyeleri de katılarak destek verdi.

Yakın zamanda yaşanan şiddet nedeniyle tedirgin olduklarını açıklayan sağlık çalışanlarıbu olayların sık sık yaşandığını vurguladı.

Hastane önünde basın açıklamasını okuyan Dr. Emel Eroğlu, "Ne yazıkki yine üzücü bir olay yaşadık. Bursa Ağız Diş Sağlığı Hastanesi'nde değerli meslektaşımız Hamdi Gören, hasta tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Bu olay sonrasında büyük üzüntü ve kaygı duyuyoruz.

Bursa Osmangazi'de 1 tonluk hamsi festivali Bursa Osmangazi'de 1 tonluk hamsi festivali

Özellikle sağlık alanında şiddetin sürekli olarak artmasından dolayı gerçekten büyük bir öfke duyuyoruz. Yaşanan olay sonrasında kendisinin sağlık durumu iyi durumda. Hamdi beyin yaşadığı olay sonrasında yeni mezun olan diş hekimlerinin çalışma koşulları hakkında ciddi kaygıları bulunuyor’’ açıklamasında bulundu.

Şiddeti Hak Etmiyorlar

Sağlık çalışanlarına yapılan şiddet olaylarını protesto etmek için toplandıklarını açıklayan Eroğlu, "Sağlık çalışanlarına yapılan şiddetin durumunu göstermek için kamuoyunun dikkatini çekmek istiyoruz. Bu muameleyi hiçbir şekilde hak etmiyoruz.

Meslektaşlarımız çok zor koşullar altında çalışmalarına devam ediyor. Şu an bulunan çalışma sistemi performansa dayalı ödemeler ve hasta sayısının artması iyi hekimlik yapma olanağımızı tamamen elimizden alıyor.

Bu olumsuz durumlara rağmen iyi hekimlik yapmak için çaba göstersekte sözlü ve fiziksel saldırılar bizleri yıpratıyor. Bütün meslektaşlarımız sağlık çalışanlarına yapılan şiddeti protesto ediyor.

Dr. Emel Eroğlu'nun açıklamaları sonrasında Bursa Tabip Odası Başkanı Dr. Güzide Elitez de "Yaşanan olay sonrasında diş hekimleri camiası ve bütün sağlık çalışanlarına geçmiş olsun diyorum. Bu ciddi konunun basit bir şekilde atlatılmış olması ne kadar şanslı olduğumuzu gösteriyor. Sağlık sektöründe yaşanan şiddet olayları her geçen gün artmaya başlıyor. Her gün bu tehditle karşı karşıyayız. Artık bir şeyler yapılmasını bekliyoruz.’’ Açıklamasında bulundu.