İSTANBUL (AA) - Palo Alto Networks, sektörün ilk yapay zeka destekli Zero Trust yönetim ve operasyon çözümü Strata Cloud Manager'ı tanıttı.

Palo Alto Networks açıklamasına göre, şirket, 4 bin 400'den fazla makine öğrenmesi modeliyle yapay zeka ve Zero Trust yaklaşımını birleştirerek günümüzde müşteri ihtiyaçlarını koruyor.

AK Parti'li Yazıcı, İstanbul'daki Rize Tanıtım Günlerinde konuştu: AK Parti'li Yazıcı, İstanbul'daki Rize Tanıtım Günlerinde konuştu:

Ayrıca Palo Alto Networks modern şirketlerin kullanım gereksinimlerine yanıt vermek amacıyla çeşitli gelişmiş güvenlik yetkinliklerini ve 5 yeni "Gelecek Nesil Güvenlik Duvarını" sunduğunu duyurdu.

Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmesine yer verilen Palo Alto Networks Ağ Güvenliği Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Anand Oswal, "Duyurduğumuz yeni yetkinlikler konusunda çok heyecanlıyım. Strata Cloud Manager müşterilerimizin tüm ağ güvenliği varlıkları genelinde yönetimi ve operasyonları sadeleştirecek. Güvenlik hizmetlerimizde yapay zeka ve makine öğrenmesiyle inovasyonlar yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda benzersiz bir saldırının ilk ve tek örneği de dahil olmak üzere gelişmiş saldırıları durdurabiliyoruz. Bu yaklaşım, bir sorunla ilk kez karşılaşma riskini etkin bir şekilde önlüyor. Ayrıca sınıfının en iyisi güvenlikle sektör lideri performansı sunan donanım platformlarını tanıtıyoruz." ifadelerini kullandı.

Enterprise Security Group Baş Analisti John Grady de şu değerlendirmede bulundu:

"Ağ güvenliğinin gelişmeye devam etmesi zorunlu. Geleneksel yaklaşımlar günümüzde hızla evrilen saldırı ortamına ayak uyduramıyor. Yayılan ortamlar da yönetimi çok daha karmaşık hale getiriyor. Palo Alto Networks tehditleri daha etkin bir şekilde tespit etmek için çeşitli güvenlik hizmetlerinde yapay zekadan yararlanma yaklaşımını ilk benimseyenlerden biriydi. Palo Alto Networks yapay zeka kullanımını, ilave güvenlik hizmetlerinin yanı sıra daha verimli ve proaktif operasyonlar için bulut tabanlı yönetim platformunu da kapsayacak şekilde genişleterek şirketlerin karşılaştığı en önemli sorunlara yanıt vermeye devam ediyor."

- Ağ güvenliği Strata Cloud Manager ile yeniden tanımlanıyor

Açıklamaya göre, ağ güvenliği yönetimi ve operasyonlarında öne çıkan Strata Cloud Manager güvenlik duruşunu güçlendirirken her uygulama noktasında ağ kesintilerini proaktif olarak önlüyor.

Palo Alto Networks'ün bulutta sunulan güvenlik hizmetleri kapsamında 60 binden fazla müşteri, yeni ve gelişmiş tehditlere karşı korumadan yararlanıyor.

Palo Alto Networks, 5G bağlantısına ihtiyaç duyanlar ve en zorlayıcı operasyonel teknoloji (OT) ortamlarında çalışması gerekenler de dahil olmak üzere en yüksek trafikli ağlardan uzak şubelere kadar yanıt verebileceği kullanım gereksinimlerini genişletmek için 5 yeni "Gelecek Nesil Güvenlik Duvarını" da tanıttı.