İşçi Alımı Heyecanı Atama Kuraları Yaklaşıyor İşçi Alımı Heyecanı Atama Kuraları Yaklaşıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, sigara paketlerinde önemli değişiklikler yapmak için harekete geçti. Yapılacak yönetmelik değişikliği ile birlikte, sigara paketlerinin üzerinde fiyat bilgisi de yer alacak. Yeni düzenlemeye göre, sigara gibi tütün ürünlerinin paketlerinde üretim tarihi ve yeri gibi bilgilerin yanı sıra fiyat da belirtilecek. Bu fiyat bilgisi, paketin siyah zemin üzerine beyaz renkte "... TL" şeklinde yazılacak.

Ayrıca, Türkiye'de tütün mamulü üretimi yapabilmek için bakanlıktan Üretim ve Faaliyet Uygunluk Belgesi almak da zorunlu hale gelecek. Tütün ürünlerinin piyasaya arz edilmesi için belirlenen emisyon seviyeleri de göz önünde bulundurulacak. Bu kapsamda, sigara için emisyon seviyelerine ilişkin analiz sonuçları belirlenen sınırlar içinde olup olmadığına bakılacak. Ayrıca, kayıtdışı üretimi önlemek amacıyla firmaların sigara paketleme makineleri için verilen izinleri, ürün izleme sistemi kurulumu için Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'ne bildirmesi gerekecek.

Son olarak, aynı marka ile iç piyasaya arz edilecek tütün mamulleri, sadece bir üretici veya ithalatçı tarafından piyasaya sürülebilecek. Bu düzenleme, kayıtdışı üretimi kontrol altına almayı hedefliyor.