İstanbul'daki AK Parti'li belediyelerden Ayasofya'da Filistin buluşması İstanbul'daki AK Parti'li belediyelerden Ayasofya'da Filistin buluşması

İSTANBUL (AA) - İsveç'te kurulan progresif metal grubu Soen, "Atlantis Live" Avrupa turnesinin Türkiye ayağında Zorlu PSM'de hayranlarıyla buluştu.

Turne kapsamında vokalist Joel Ekelöf, davulcu Martin Lopez, gitaristler Lars Ahlund ve Cody Ford ile basist Oleksii Kobel'den oluşan gruba arka vokalde Diana Kantner ve yaylı çalgılar eşlik etti.

Geçen yıl piyasaya sürdüğü derleme albüm Atlantis'teki "Antagonist", "Lunacy", "Monarch", "Trials", "River", "Jinn", "Illusion" ve "Snuff" gibi parçaları seslendiren grup, Türk hayranlarından büyük beğeni gördü.

- "İstanbul bizim için her zaman bir numara"

Seyircilere hitap eden solist Ekelöf, "Dört yıl önce tam bu tarihte İstanbul'da ilk konserimizi vermiştik. Tekrar burada olmak bizim için harika. Sizin kıymetinizi çok iyi biliyoruz. Siz olmadan biz de olmazdık. İstanbul, Soen için her zaman bir numaradır." ifadesini kullandı.

Soen konseri yaklaşık bir buçuk saatin ardından sona erdi.

Ekelöf ve Lopez'in 2010'da kurduğu progresif metal grubu Soen, kariyeri boyunca 6 stüdyo ve 1 derleme albüme imza attı.

Geçen yılki İstanbul konserinde grup, MFÖ grubundan Fuat Güner ile aynı sahneyi paylaşarak "Vurgun Yedim" şarkısını seslendirmişti.

Kaynak: aa