Son 24 Saatte Gazze'deki Ölü Sayısı 261 Artarak 9,488'e Ulaştı Son 24 Saatte Gazze'deki Ölü Sayısı 261 Artarak 9,488'e Ulaştı

Gazze'de İsrail'in düzenlediği saldırılarda, BM'nin Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı'nın bünyesindeki El-Fahura Okulu hedef alındı. Cibaliya Mülteci Kampı'nda gerçekleşen saldırıda çok sayıda kişi hayatını kaybetti ve yaralandı. Sağlık kaynakları, okul koridorlarında kalan cenazelerin çıkarılmasının zor olduğunu belirtti.

Filistin Dışişleri Bakanlığı, Fahura Okulu'nun bombalanmasını İsrail'in Gazze'deki son katliamı olarak nitelendirdi. Yapılan açıklamada, "İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği toplu katliamları şiddetle kınıyoruz" denildi. Ayrıca, "İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki Filistin mevcudiyetini ortadan kaldırmayı amaçlayan bir savaş ilan ettiği" ifade edildi ve bu doğrultuda yapılan son saldırının bir kanıt olduğu vurgulandı.

Açıklamada, "İşgal devletinin UNRWA okulunu hedef alması uluslararası topluma ve BM'ye yönelik yeni bir aşağılamadır ve sivillerin korunması için yapılan uluslararası çağrıları küçümsemektedir" şeklinde değerlendirme yapıldı.