Görgü tanıklarından alınan bilgilere göre, İsrail savaş uçakları, Gazze'deki Nuseyrat Mülteci Kampı yakınlarında bulunan Filistinli ailelerin yaşadığı bir binayı hedef aldı. Hedef alınan bu 5 katlı binada, yaklaşık 60 Filistinlinin ikamet ettiği ve bu kişiler arasında Gazze kentinden kaçanların da bulunduğu ifade edildi.

Intuitive Machines IM-1 Ay misyonu başladı Intuitive Machines IM-1 Ay misyonu başladı

Saldırı sonucunda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda ölü ve yaralının olduğu bildirildi. Olayın ardından, binanın enkazında arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü belirtildi. Filistinli sağlık kaynakları, saldırıda hayatını kaybeden ve yaralanan kişilerin Deyr el-Balah kentindeki Aksa Şehitleri Hastanesi'ne nakledildiğini açıkladı.

Bu saldırı, İsrail ordusunun son zamanlarda Gazze Şeridi'ne yönelik gerçekleştirdiği saldırıların bir parçası olarak öne çıkıyor. 7 Ekim tarihinden bu yana devam eden saldırılarda en az 7 bin 700'ü çocuk, 5 bin 150'si kadın olmak üzere toplamda 17 bin 997 Filistinlinin hayatını kaybettiği rapor edilmiştir. Ayrıca, enkaz altında hala binlerce ölü olduğu belirtilmektedir. Filistin'deki bu acı tablo, uluslararası toplumda tepki çekmeye devam ediyor.