ANKARA (AA) - CW Enerji bünyesinde bu yıl altıncısı düzenlenen "Geleneksel Satış Noktaları Toplantısı"nda, Türkiye genelinde hizmet veren satış noktaları bir araya geldi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, katılımcılar toplantının ilk gününde önce Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan CW Enerji fabrikası ve Lityum Batarya Üretim Tesisi'ni ziyaret ederek, üretim sürecini yakından inceleme fırsatı buldu. Ardından CW Enerji AR-GE çalışmaları hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgilendirilen katılımcılar, firmanın yenilikçi ürünlerinin yapım aşaması hakkında da bilgi sahibi oldu.

Toplantının ikinci gününde bir otelde bir araya gelen katılımcılar, CW Enerji bünyesinde yer alan uzman ekip tarafından güneş paneli üretimi süreçleri ve sektör hakkında bilgilendirilirdi.

Türkiye'nin Nisan Ayı Otomotiv İhracatı %2 Arttı Türkiye'nin Nisan Ayı Otomotiv İhracatı %2 Arttı

Konuşmacılar güneş enerjisi santrali (GES) sektöründe başvuru süreçleri, yönetmelik, yatırım teşvikleri, sigorta sistemleri, lityum batarya, satış noktası avantajları, on-grid ve off-grid inverterler, araç şarj istasyonları ve yönetmelikleri, esnek panel ürünleri, CW Gençlik projesi gibi çeşitli konularda bilgilendirilirken, 2023 genel değerlendirmesi ve 2024'e dair hedefler ve öngörülerle birlikte gelecek planlamaları da masaya yatırıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, şirket olarak her geçen gün başarılı çalışmalara imza attıklarını belirterek, "CW Enerji ailemiz her geçen gün daha da büyüyor. AR-GE Merkezi'mizde geliştirdiğimiz çalışmalarımız neticesinde günümüzün ihtiyaçlarına göre ürünler üretiyoruz. Satış noktalarımızla daha da güçlüyüz ve onlarla gurur duyuyoruz. Hep birlikte el ele vererek ülkemiz için çalışmaya ve üretmeye var gücümüzle devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Ekolojik, sürdürülebilir ve daha yeşil bir gezegen için sonsuz güneş enerjisiyle diğer temiz enerji kaynaklarının da kullanımını yaygınlaştırıp, insanoğlunun geleceğini yeni teknolojilerle destekleyerek, ülke ve dünya ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediklerini vurgulayan Sarvan, bu sayede gelecek nesillere daha yaşanabilir bir doğa bırakmayı amaçladıklarını kaydetti.

Sarvan, dürüst, güvenilir, ilkeli ve fikir sahibi bir kuruluş olarak varlığını uzun süreler devam ettirebilmeyi misyon edindiklerini ifade ederek, "Yıllık yaklaşık 1,8 gigavat güneş paneli üretim kapasitesiyle ülkemizin önde gelen firmalarından biriyiz. Alanlarında uzman geniş çalışan kadromuzla ülke ekonomisine ve istihdamına önemli katkılar sunuyoruz ve bununla gurur duyuyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

CW Enerji Üst Yöneticisi Volkan Yılmaz da satış noktalarıyla birlikte yurt içinde birçok projeyi hayata geçirdiklerine değinerek, şu ifadeleri kullandı:

"Yerli ve milli bir Türk markası olarak ülkemizde tercih edilen lider firmalar arasında olduk. Bugünlere gelmemizde satış noktalarımızın emekleri ve özverili çalışmalarının payı büyük. Hep birlikte büyük bir aileyiz ve aramız katılan yeni arkadaşlarımızla daha da büyümeye devam ediyoruz. Satış noktalarımıza gösterdikleri başarılı performanstan dolayı teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da hep birlikte büyüme yolculuğumuza devam edeceğiz."