Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı, CHP Parti Meclisi'nin aldığı karar doğrultusunda Bursa'da 8 ilçenin belediye başkan adaylarını belirledi.

Bursa'da Bakan Işıkhan'ın Katılımıyla Sivil Toplum Buluşması Bursa'da Bakan Işıkhan'ın Katılımıyla Sivil Toplum Buluşması

Bursa'daki 8 ilçenin belediye başkan adayları, bugün gerçekleştirilen Parti Meclisi toplantısının ardından kamuoyuna duyuruldu. CHP'de önce Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ardından Parti Meclisi, Genel Başkan Özgür Özel başkanlığında yerel seçim gündemiyle bir araya geldi.

Toplantının ardından Bursa ilçelerinde adaylığı açıklanan isimler şu şekildedir:

Gürsu: Haşim Öztürk
Harmancık: Haşim Ali Arıkan
İznik: Ali Sarı
Karacabey: Gönül Avil
Keles: Orhan Aslan
Orhangazi: Çetin Çoklar
Osmangazi: Erkan Aydın
Yıldırım: Mehmet Önder Mutlu

Adaylıkların açıklanmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, şu açıklamalarda bulundu:

"İlk Parti Meclisi toplantısında Mustafa Bozbey'in Bursa Büyükşehir adaylığı için karar alınmıştı. Bursa'da büyük bir heyecan yaratan bu kararın ardından Parti Meclisimiz bugün 8 yol arkadaşımızın daha adaylığını açıkladı. Alınan karar partimiz ve Bursa için hayırlı olsun. Bizim tek hedefimiz Bursa Büyükşehir’i kazanmak. Bu hedef için Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa Bozbey, ilçe belediye başkan adaylarımız ve örgütümüz ile birlikte mahalle mahalle, sokak sokak, gece gündüz durmadan çalışacağız. Bursa'da yatırımlardan, hizmetlerden mahrum bırakılan ilçelerimizi de 31 Mart’ta sosyal ve iyi belediyecilikle buluşturacağız. 31 Mart akşamı önce Bursa sonra Türkiye gülümseyecek."

unnamed-14