Çocukları dağa kaçırılan annelere destek her geçen gün çığ gibi büyümeye devam ediyor. Yakın zaman HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemine sanatçıların desteği ile annelerin çığlığı ülke gündeminde yerini koruyor.Ayrıca birçok sanatçı çocuklarını terör örgütünün elinden almak için oturma eylemi yapan annelere sosyal medya hesapları üzerinden destek verdi.

Türkiye'de yıllardır devam eden terör sorununa cesur ve kararlı annelerin attığı adımla farklı bir safhaya taşındığı açıklayan Yıldırım Belediyesi, toplumsal barışı, huzuru ve güvenliği sürekli olarak tehdit eden terör örgütü PKK ve iş birlikçilerinin kirli düzenlerine karşı durduklarını açıkladı. Çocukları bu kirli oyuna çekildiğini açıklayan belediye kaçırılan çocukların ailelerinin, bu yapının karşısında canları pahasına kahramanca durmasından memnun olduklarını duyurdu.

Açıklama Yapıldı

Yapılan basın acıkması ile desteğini açıklayanYıldırım Belediyesi Kent Konseyi Başkanı, Mehmet Akif Bingöl, "Hacire Akar, 21 Ağustos tarihinde Diyarbakır’da ortadan yok olan oğlunun dağa kaçırıldığını söyleyerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlattı. Bu dönem içerisinde sahip olduğu kararlılığı tüm Türkiye’nin takdirini kazandı.

Oğlu Mehmet Akar'a ve PKK illeti yüzünden acı çeken tüm ailelere çağrıda bulunarak evlatlarına sahip çıkmalarını söyledi. Bu çağrı ile beraber Hacire hanıma destek çığ gibi büyümeye başladı. Yapılan çağrı ile onlarda ailenin HDP il binası önünde soylu ve onurlu direnişine büyük destek veriyoruz.

Annelerin PKK’ya karşı çocukları için ortaya koyduğu bu yaklaşım, tüm dünya üzerinde de teröre karşı yükselen en güçlü seslerden biri olmayı başardı. Buradaki anneler ve babalar sadece kendi çocukları için değil, ülkemizin çocukları için oturma eylemi yapıyor. Her şey onurlu bir gelecek için yapılıyor.

Bursa’dan Depremzedelere meyve-sebze dağıtımı Bursa’dan Depremzedelere meyve-sebze dağıtımı

Ailelerin yaptığı bu saygın mücadeleyi, en kıymetli varlıkları için göze almalarını hayranlıkla takip ediyoruz.Diyarbakır’da oturma eylemi yapan annelerimize sonuna kadar destek veriyoruz" açıklamalarında bulundu.