İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, beyin kanaması nedeniyle Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören erkek hastanın, doktorların tüm çabalarına rağmen beyin ölümü gerçekleşti.

20221110_2_55920696_82650219

Bursa'da otoyolda zincirleme kaza: 4 ölü, 6 yaralı Bursa'da otoyolda zincirleme kaza: 4 ölü, 6 yaralı

Hastane yetkililerinin yaptığı görüşmeler sonucunda ailesi, gencin organlarını bağışlamaya karar verdi.

20221110_2_55920696_82650220

Operasyonla bu kişinin kalbi, karaciğeri, böbrekleri ve korneaları alındı. 6 hastayı hayata bağlayacak organlardan kornealar ve böbreklerden biri Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kaldı.

Diğer böbrek Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, kalp Akdeniz Üniversitesi, karaciğer Ege Üniversitesi Hastanesinde nakil bekleyen hastalara gönderildi.

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Anestezi Uzmanı Doç. Dr. Korgün Ökmen, 4 gün önce beyin kanaması nedeniyle hastaneye kabul ettikleri hastaya tıbbi olarak tüm tedaviyi yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Buna rağmen hastaya beyin ölümü tanısını koyduklarını belirten Doç. Dr. Korgün Ökmen, "Ailesi çok büyük bir özveri göstererek, organlarını bağışlamayı kabul etti."

Bursa Bölge Organ Nakil Koordinatörü Uzm. Dr. Yavuz Selim Çınar kendi acılarını bir yana bırakıp yaşam bekleyen hastalara umut oldukları için hastanın ailesine teşekkür etti.

Uzm. Dr. Yavuz Selim Çınar, Bursa bölgesinin tüm Türkiye'de nakil bekleyen hastalara umut olmaya devam ettiğini söyledi.