Söz konusu uygulamada emniyet ekipleri araçlarda sigara içilip içilmediğine dair kontroller yaptı. Yasağa uymayan sürücülere idari para cezası kesildi.

Prof. Dr. İsmail Balık "Solunum yolu Enfeksiyonları mevsimsel" Prof. Dr. İsmail Balık "Solunum yolu Enfeksiyonları mevsimsel"

Trafik ekipleri tarafından özel araçta sigara içen sürücülere 153 TL para cezası keserken, para cezası uygulanan bazı sürücüler hem tepki gösterdi, hem de uygulama karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Diğer taraftan bazı sürücüler de uygulamanın son derece yerinde olduğunu belirtti.

Söz konusu yasakla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde bir değerlendirmede bulunmuş ve şu ifadelere yer vermişti: "Araçta sigara içme konusu. Yazılı kayda girmek suretiyle şoför de içemeyecek arkada oturanlar da sigara içemeyecek. Kapalı yerlerde, balkonlarda sıkı bir uygulamaya gideceğiz. Şimdi bunun üzerindeyiz. Bu işin üzerine çok daha sıkı bir şekilde gideceğiz. Para cezası vesaire ne gerekiyorsa bunların hepsi olacak."

Haber: Ömer KAYA