Sosyal medya platformu Twitter'ın kurucu ortağı ve Üst Yöneticisi Jack Dorsey, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, görevinden ayrılmaya karar verdiğini belirterek, istifa ettiğini açıkladı.

ABD ile Çin arasındaki casus balon krizi büyüyor ABD ile Çin arasındaki casus balon krizi büyüyor

thumbs_b_c_930776e7e67302447f8be7c7b5d0997d

Jack Dorsey, ayrılık kararına dair şirket çalışanlarına gönderdiği mesajda, "Bir şirketin, kurucusunun etkisinden ya da yönlendirmesinden bağımsız olarak kendi başına ayakta durabilmesinin kritik olduğuna inanıyorum."

Sosyal medya Twitter'dan yapılan açıklamaya göre, Yönetim Kurulu'nun, oybirliğiyle şirketin Baş Teknoloji Sorumlusu Parag Agrawal'ı, Üst Yönetici ve Yönetim Kurulu üyesi olarak atadı.

Jack Dorsey'in, 2022 yılı hissedarlar toplantısında görev süresi dolana kadar Yönetim Kurulu üyesi olarak kalacağı belirtilen açıklamada, Bret Taylor'ın ise yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Yapılan Açıklamada, Parag Agrawal'ın 10 yıldan daha çok sosyal medya Twitter'da çalıştığı ve 2017 yılından beri Baş Teknoloji Sorumlusu olarak görev yaptı.

Jack Dorsey'in, sosyal medya Twitter'dan ayrılma kararından sonra, şirketin New York Borsası'ndaki hisseleri yüzde 3'e yakın değer kazandı.