Chesapeake Polis Departmanı yaptığı açıklamada, süpermarkette amirlik yapan saldırgan Andre Bing’in 9 milimetre kalibreli tabancasını salı günü saldırıdan birkaç saat önce satın aldığını tespit etti.

thumbs_b_c_3d48fd0de2de54f55602841f95a25eef

Polis Departmanı açıklamasında Andre Bing’in telefonunda, çalışma arkadaşlarının kendisi ile alay ettiğine ve bunun üzerine saldırıyı gerçekleştirdiğine dair bir not bulduğunu duyurdu.

Departmanın paylaştığı Andre Bing'in telefonuna bırakılan notta "Herkesten özür dilerim ama bunu planlamadım, her şey sanki şeytan tarafından yönetiliyormuşum gibi oldu."

Notta yer alan saldırganın, kendisi ile dalga geçtiğini iddia ettiği bazı çalışma arkadaşlarının isimleri Polis tarafından kapatıldı.

Tahıl anlaşmasının uzatılmasında olumlu gelişmeler var Tahıl anlaşmasının uzatılmasında olumlu gelişmeler var

Notun ne zaman yazıldığı belli değil notta Andre Bing tacize uğradığını iddia etti ve telefonunun hacklendiği algısıyla bu duruma itildiğini iddia etti.

Andre Bing'in notunda "Keşke sıfırdan başlayabilseydim ve ailem sosyal eksikliklerimle daha yakından ilgilenseydi."

Polisin açıklamasında ayrıca Andre Bing’in herhangi bir sabıka kaydı olmadığına yer verildi.

Silah satışlarını kontrol tartışması yeniden gündemde

Saldırı, Amweika’da silah satışlarının kontrolü konusundaki tartışmaları yeniden alevlendirdi.

Amerikan Başkanı Joe Biden, saldırıya dair "Yarı otomatik silahların satışına izin verdiğimiz fikri tiksindirici. Tek kelimeyle tiksindirici. Saldırı silahlarını yasaklamaya çalışacağım."

Chesapeake şehrinde Amerika'nın büyük market zincirlerinden Walmart'ta, çalışan Andre Bing, mağazanın toplantısında önce iş arkadaşlarına ateş açmış ve 6 kişiyi öldürmüş, çok sayıda kişiyi de yaralamıştı. Saldırgan daha sonra silahıyla intihar etmişti.