İSTANBUL (AA) - Sanatçı Erdoğan Zümrütoğlu'nun kişisel sergisi "Herkes ve Hiç Kimse", DG ARt Galerry & Projects'te sanatseverlerle buluşacak.

Sanatçının sanatsal yolculuğundaki ara duraklardan biri olma özelliği taşıyan sergi, 30 Kasım-3 Ocak 2024 arasında akademisyen Zeynep Öztürk'ün ev sahipliğinde ziyarete açık olacak.

Resimlerinde boyayla kurduğu ilişkinin alanını genişleterek geliştiren Zümrütoğlu, aynı zamanda heykel çalışmalarında da iki boyutludan üç boyutluya geçiş yaparak eserler üretiyor.

Kırklareli'nde kirlenen Şeytandere'nin rengi değişti Kırklareli'nde kirlenen Şeytandere'nin rengi değişti

Sergiye ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan DG Art Gallery & Projects kurucusu Dursun Gündoğdu, bugüne kadar Erdoğan Zümrütoğlu ile 3 sergiye imza attıklarını, "Herkes ve Hiç Kimse"nin de dördüncü olduğunu söyledi.

Gündoğdu, Zümrütoğlu'nun çok değerli bir sanatçı olduğuna işaret ederek, "Hem Türkiye'de hem de yurt dışında bilinen bir sanatçıdır. Sanatı topluma sevdirmek için bir uğraş veriyoruz. Bunun için çaba gösteriyoruz. Bütün sanatseverlerle beraber bir yolculuğa çıktık. Bu yolculuk umarım uzun süre daha devam eder." dedi.

Vizyon olarak Türk sanatçıları dünyaya tanıtmak istediklerini vurgulayan Gündoğdu, "İnşallah bunu başarmak için elimizden geleni yapacağız. Erdoğan Zümrütoğlu'ndan sonra dünyaca ünlü Afrika kökenli bir sanatçıyı Türkiye'ye getiriyoruz. Ocak ayında da onun sergisini açacağız." ifadelerini kullandı.