Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'ne katılmak üzere geldiği Madrid'de ikili temaslarına kapsamında Amerikan Başkanı Joe Biden ile bir araya geldi.

Burak Yilmaz_2022_haziran_AA-28291932

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Joe Biden'ın, IFEMA Kongre Merkezi'nde basına kapalı olarak gerçekleşen görüşme 1 saat sürdü.

Görüşmede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve MİT Başkanı Hakan Fidan yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerikan Başkanı Joe Biden ile görüşmesinin başında yaptığı konuşmada, uzun bir aradan sonra tekrar bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

NATO Zirvesi'nin gündemi itibarıyla çok güçlü bir zirve olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Zirvede yarın devam edecek çalışmalarımızla inanıyorum ki ülkelerimize dolu dolu dönme fırsatını bulacağız.

Kamuda kadro teklifi yasalaştı: Kimler kadroya geçecek? Kamuda kadro teklifi yasalaştı: Kimler kadroya geçecek?

Sizlerin özellikle Amerika olarak bu işte ön alışınız, NATO'nun güçlenmesine yönelik atılacak adımlar özellikle Rusya-Ukrayna sürecine ayrı bir katkı verecektir."

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle son dönemde hububat ve akaryakıt konusunda olumsuz gelişmeler yaşandığını gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu konuda denge politikasıyla süreci çözmenin gayreti içindeyiz.

Temennimiz odur ki bu denge politikasıyla netice alalım. Bir an önce de hububat konusunda şu anda bunun yokluğunu çeken ülkelere açılan koridor üzerinden imkan sağlayalım."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Amerikan Başkanı Joe Biden ile TSİ 18.55'te başlayan görüşmesi basına kapalı olarak devam ediyor.

Görüşmede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve MİT Başkanı Hakan Fidan yer alıyor.