MÜ'nün Kartal'daki Mehmet Genç Külliyesi'nde yapılan "Cumhuriyetimizin 100. Yılına Selam Uçurtma Şenliği"ne, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kurt, öğretim üyeleri, öğrenciler ve bazı kampüs çalışanları katıldı.

Etkinlik kapsamında üzerinde Türk bayrağı ve 100. yıl logosu bulunan uçurtmalar gökyüzü ile buluştu.

Öğrencilerle beraber uçurtma uçuran Prof. Dr. Kurt,yaptığı açıklamada, Türkiye'nin genç bir cumhuriyet olduğunu söyledi.

Marmara Denizi'nde Gemlik Körfezi'nde 5.1 Büyüklüğünde Deprem Marmara Denizi'nde Gemlik Körfezi'nde 5.1 Büyüklüğünde Deprem

Cumhuriyetin gerçekten kolay kazanılmadığına dikkati çeken Kurt, "Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere arkadaşlarıyla birlikte hakikaten büyük bir mücadele neticesinde elde ettiğimiz Cumhuriyeti bize emanet ettiler. Biz de bu emaneti daha nice yüzyıllarda devam ettirmek için böyle gençlerle birlikte, aileleriyle ve personelimizle birlikte coşkuyla Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyoruz. İnşallah daha nice yüzyıllarca devam edecek Cumhuriyetimiz için böyle neşeli, huzurlu, mutlu bir şekilde kutlamak nasip olur." diye konuştu.

Üniversite öğrencilerinden Çağın Bora Çeşmeli, üniversitenin kendilerine böyle bir etkinlik sunmasının çok değerli olduğunu dile getirdi.

Çeşmeli, "Derslerden dolayı sosyal hayatı çok olmayan bizler için böyle fırsat bulup, arkadaşlarımızla burada eğleniyor olmamız çok değerli. Bunun için Rektörümüze, bu etkinliği düzenleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Umarım pazar günü de 29 Ekim'i 100. yıl coşkusuyla kutlayacağız." dedi.

Prof. Dr. Kurt, Maltepe Gençlik Merkezi tarafından kampüsün bahçesine kurulan el sanatları standını ziyaret edip çalışmalar hakkında da bilgi aldı.