Görgü tanıkları İsrail uçakları söz konusu bölgeye peş peşe 10 saldırı gerçekleştiğini söyledi.

thumbs_b_c_e7980d6d398a17ea8f2989f007658135

Filistin Sağlık Bakanlığından, saldırıda can kaybı ya da yaralı olup olmadığına dair açıklama yapılmadı.

İsrail ordusundan dün yapılan açıklamada, Gazze'den 2 roket atıldığı ve bunların Guş Dan bölgesi açıklarında Akdeniz'e düştüğü belirtilmişti.

İsrail ordusu Gazze'den atılan roketlere karşılık verme kararı aldığı kaydedilmişti.

İsrail Gazze'ye saldırarak suç dosyasını kabartıyor

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ni hedef alarak suç dosyasını kabarttığını belirtti.

Hamas Sözcüsü Hazım Kasım, İsrail'in Gazze'ye yönelik hava saldırısından sonra yazılı açıklama yaptı.

İsrail'in bölgedeki bazı noktalar ile tarım arazilerini vurduğunu söyleyerek, saldırıyı püskürten direniş gruplarından övgüyle söz etti.

İsrail'in siciline yeni bir suç daha eklediğini söyleyen Hamas Sözcüsü Hazım Kasım, Filistin direnişinin, "halkı savunma ve kutsal mekanları özgürleştirme görevini yerine getirmeye devam edecek."

Hamaslı yönetici Hazım Kasım, Filistin özgürleşinceye ve halkı da topraklarına tekrardan dönene kadar silahlı direnişin sürdürüleceğini söyledi.

İsrail savaş uçakları, sabahın ilk saatlerinde Gazze'ye yönelik hava saldırısı gerçekleştiği duyurulmuştu. Görgü tanıkları uçakların, Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentine peş peşe 10 saldırı düzenlediğini bildirmişti.

İsrail ordusu söz konusu saldırı Gazze'den dün atıldığı ve Guş Dan bölgesi açıklarında Akdeniz'e düştüğü iddia edilen 2 rokete karşılık gerçekleştirildiğini açıklamıştı.