Şirkete ait büyük kargo gemileri Bristol gibi alternatif limanlara yönlendirildiği, daha sonrasında küçük kargo gemileriyle ihtiyaç olduğu kadar yükün Felixstowe limanına getirildiği belirtildi.

Nakliye aracı sürücülerinin sayısı yetersiz

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılmasıyla Avrupa Birliği vatandaşı olan nakliye aracı sürücülerin sayısı azalması ve Kovid-19 salgını ülkede gıda sektöründen, imalat ve enerji sektörüne kadar uzanan sorunlara neden oldu.

Uzmanlar, ülkede nakliye sürücülerinin toplam sayısı halihazırda ihtiyaç duyulanın 100 bin altında olduğunu belirtiyor.

Ülkede, Brexit ve Kovid-19 salgını sonrasındaki ağır vasıta sürücü eksikliği nedeniyle son haftalarda benzin istasyonlarına akaryakıt ulaştırılmasında sorunlar yaşanıyor.

FBI'ın Biden operasyonunda gizli belge çıkmadı FBI'ın Biden operasyonunda gizli belge çıkmadı

İstasyonların önünde uzun kuyruklar oluşurken marketlerde et, taze sebze, meyve ve makarna gibi kuru gıda raflarının boş kaldığı görülüyor.Ülkede silahlı kuvvetler personeli, 4 Ekim tarihinden itibaren benzin istasyonlarına akaryakıt taşımaya başlamıştı.

İngiliz hükümetinden yapılan açıklamaya göre, 100'ü sürücü olmak üzere 200 asker, istasyonlar üzerindeki baskıyı hafifletmek için "geçici" destek sağlıyor.​​​​​​​

İngiltere'de Petrol Perakendecileri Derneği 12 Ekim tarihinde yaptığı açıklamada, ülkenin güneydoğusu ve Londra'daki benzin istasyonlarının yüzde 10'unda akaryakıtın olmadığı belirtilmişti.