Ankara Eğitim ve Araştırma, İzmir Çiğli Eğitim ve Araştırma ile İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma hastanesi olmak üzere 24 hastanede hayata geçti.

Hasta ve çalışan güvenliğini tehlikeye atabilecek yasa dışı maddeler ve cisimlerin hastaneye girişini engellemek için hastane kapılarında uygulanmaya başlanılan "Kapı Güvenlik Sistemleri" giderek yaygınlaşıyor.

New folder (17)_AA-28419138

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın hastanelerde güvenlik önlemlerin daha çok artırılması için dört ay önce verdiği talimat doğrultusunda Kapı Güvenlik Sistemleri kurulmaya başlandı.

New folder (17)_AA-28419135

Hasta ve çalışan güvenliğini tehlikeye atabilecek yasa dışı maddeler ve cisimlerin hastaneye girişini engellemeyi amaçlayan "Kapı Güvenlik Sistemleri" uygulaması ve güvenlik tedbirleri ülke genelinde yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Sağlık Bakanı Koca'dan maymun çiçeği açıklaması Sağlık Bakanı Koca'dan maymun çiçeği açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuyla alakalı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, sağlık kurumlarının güvenliği için giriş kapılarından başlayıp ivedilikle yapılacak işleri olduğunu belirterek, "Kapı Güvenlik Sistemleri kurularak, 24 hastanemizde daha, yeni güvenlik uygulamasına geçildi. Sistem, hızla ülke geneline yayılacak."