Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, İşlerin iyi gitmediği zamanlarda taraftarların yanımızda olması bizler için çok önemli.

Merih Demiral, Ayın Futbolcusu Ödülüne Aday Gösterildi Merih Demiral, Ayın Futbolcusu Ödülüne Aday Gösterildi

Lige verilen milli arada 3 günlük iznin çalışmalarına tekrar başladıklarını ve bazı oyuncuların toparlanabilmesi açısından bu aranın kendilerine iyi geldiğini, "Benim için de Portekiz'e gidip ailemi görme fırsatıydı.

fenerbahçe takımı-5

Hepimiz izinden daha enerjik bir şekilde dönüyoruz. Fenerbahçe, bu ara öncesince çok güçlü, iyi bir performans sergiliyordu. Tabii ki ideali bizim için ara vermemek olurdu ama milli maçlar var.

fenerbahçe-9

Dolayısıyla bu dönemde lige verilen arada gelişmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir çok futbolcumuz mili takımlarında ülkelerini temsil ediyorlar."

Türkiye liginde 6, Avrupa'da da 8 maç olmak üzere toplam 14 maç oynayan takımın, dikkati çeken bir istatistiğe imza attığı hatırlatılarak, takımın gelişimini değerlendirmesi istenen deneyimli teknik direktör, şu ifadeleri kullandı:

"Takımımızın hafta hafta gelişim gösterdiği görüldü. Teknik ekibimiz de fikirleri sahada daha iyi uygulamaya başladı. Gelişim göstererek bugünlere kadar geldik.

Şimdi önümüzde benim Türkiye'de oynayacağım ilk derbi maçı olan Beşiktaş maçı var. Bugünden itibaren o maçın hazırlıklarına başlayacağız. Şu anda burada 12 futbolcumuz var, diğerleri milli takımlardalar. Bugünden itibaren ilk odağımız bir sonraki oynayacağımız derbi maçı olacak."

Taraftarlarımız her geçen gün bizimle daha çok birlik oluyor

Derbi maçlarının heyecanına değinen Jorge Jesus, "Her derbi maçı taraftarlar için heyecan vericidir. Taraftarlar bu maça odaklanır. Bizler de tabii ki bu maça odaklanıyoruz ama sadece derbi maçlarına değil, oynadığımız her maça en mümkün olduğu kadar odaklanarak çıkıyoruz.

Taraftarlarımız her geçen gün bizimle daha çok birlik oluyor. Bizim yanımızda olsunlar, bize inansınlar, çünkü taraftarlar bizim yanımızda olduğu zaman biz daha güçlüyüz.

Sadece Fenerbahçe'de değil genellikle futbol dünyasında zaman zaman spekülasyonlar çıkar ama Fenerbahçe taraftarının her zaman takımının yanında ve birlik olması çok önemli. Biz, onlar için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bize inansınlar, biz de onlara inanıyoruz."

Takım içerisindeki aile ortamının hedeflere ulaşabilmek noktasında belirleyici olduğunu ve buraya geldikleri ilk günden itibaren hedeflerine ulaşabilmek için birlik olunması gerektiğini, "Taraftarlarımız da buna dahil.

Tabii ki pozitif sonuçlar aldığınız zaman işler daha kolay oluyor. Şu anda birlik olmuş bir grubuz. Takımdaki herkes bu takımın gelişebilmesi için gerek antrenmanlarda gerek antrenman dışında fikirlerini paylaşıyor.

Hedeflerimize ulaşmak için hep birlikte çalışıyoruz. Hedeflerimizin de bildiğiniz gibi en önemlisi tekrardan Fenerbahçe'yi şampiyonluğa ulaştırabilmek. Bunun için de her geçen gün çok çalışıyoruz."

Birlikte olursak Fenerbahçe'yi şampiyon yapabiliriz

Jorge Jesus, meslekteki uzun yıllarının verdiği bir tecrübesinin olduğuna işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Taraftarların talepkar olması normal. Taraftarlar her zaman talepkardır. Fenerbahçe'de de durum bu şekilde. Onlar bizim için her zaman 12. futbolcu oldular, itici güç oldular.

Takımımızın kalitesini gösterebilmesi için her zaman yardımcı oldular. Bize inanmaya devam etsinler, biz de onlara inanmaya devam ediyoruz. İşlerin iyi gitmediği zamanlarda da taraftarların yanımızda olması bizler için çok önemli, çünkü birlikte olursak Fenerbahçe'yi şampiyon yapabiliriz."

Son olarak milli takımdaki futbolcuların performansıyla alakalı değerlendirmede bulunan deneyimli teknik direktör, "Onlar gol attıkça hepimiz mutlu oluyoruz. Futbolcularımızın milli takımlarında yüksek performans sergilediklerini gördüğümüzde teknik direktör olarak ben mutlu oluyorum taraftarlarımız mutlu oluyorlar."

Futbolcuların değerini bildiğini ve bireysel anlamda kendilerini geliştirebilmeleri için çok çalıştıklarını, milli takımda ilk golünü atan İsmail Yüksek ile ilgili de "Özellikle İsmail'in ilk milli maçında çok iyi bir performans göstermiş olmasından dolayı çok memnunum. Bence milli takımın geleceğindeki önemli futbolculardan biri olacak."

Jorge Jesus, bütün kolektif çalışmalarını aslında bireysel olarak futbolcuların en iyilerini çıkarabilmek için yürüttüklerini sözlerine ekledi.