Kovid-19 hastalarına ayrılan hastane, aşılama oranları artmasıyla bir zaman önce dahili, cerrahi, üroloji, kadın doğum, çocuk sağlığı, kardiyoloji ve acil servis gibi birçok poliklinik kapısını tekrardan vatandaşın hizmetine açtı.

Hastanede 1 milyon 250 bin hastaya hizmet verildi

Erzurum Şehir Hastanesi açıldığından günümüze kadar Kovid-19 normal poliklinik hastası olmak üzere 1 milyon 250 bin hastaya hizmet verdi.

Hastane Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Hakkı Tör, şehir hastanesinin Kovid-19 salgınının başlangıcından beri şehrin salgın yükünün büyük bir bölümünü tek başına kaldırdığını söyledi.

Salgınla mücadelenin devam ettiğini, "Vatandaşlarımız özellikle hastane giriş alanlarına kurulan aşı noktalarında arkadaşlarımızın tavsiye ve önerileri üzerine zorlama olmadan aşılarını yaptırabiliyor. 

Hastanemizde daha önceden olduğu gibi Kovid-19 nedeniyle tam kapanma yaşanmadı, cerrahi, dahili, çocuk ve yan dallar, kadın doğum polikliniği ve doğum salonu ile ameliyathane hizmetleriyle halkımıza Kovid-19 dışındaki sağlık hizmeti vermeye devam ediyoruz."

Kovid-19 hastaları özel birimlerde tedavi görüyor

Hastanede PCR testleri aksamadan sürdüğünü, Kovid-19 hastaları poliklinik yoğun bakım acil servis gibi oluşturulan ayrı özel birimlerde tedavi gördüğünü anlattı.

Tüm bu hizmetlerin şehir hastanesinin fiziki imkanları ve güçlü altyapısının yanı sıra doktor, hemşire, güvenlik ve temizlik gibi tüm personelin özverili çalışmasıyla sağlandığını söyleyen İbrahim Hakkı Tör, konuşmasına şöyle devam etti:

"Kovid-19 dışındaki poliklinik ve ameliyat hizmetlerimiz ayrı bloklarımızda ayrılmış şekilde devam ediyor. Çünkü Kovid-19'un bulaşıcı hastalık olduğunu biliyoruz. 

Neslihan Sipahi Diyabet Tükenmişliğine Dikkat ! Neslihan Sipahi Diyabet Tükenmişliğine Dikkat !

Salgın öğrenme süreciydi, dünya da biz de vatandaşımızla hepimiz bir eğitimden geçtik. Salgının pik yaptığı dönemde kapanmalar yaşandı, daha sonraki dalgalanmaların hiç birinde hastanemizde tam kapanmaya gitmedik, hizmetlerimize daraltarak devam ettik. Acil ameliyatlar, acil ve poliklinik hizmetlerimiz devam etti. Randevu siteminde talebe yönelik poliklinik sayılarında artırıma gittik."

Hastane bölgeye çevre ülkelere hizmet veriyor

İbrahim Hakkı Tör, bölgenin şifa kaynağı şehir hastanesinin bölge illerin yanı sıra komşu ülkelerden hastalara hizmet verdiğini dile getirdi.

Vatandaşların hizmetten memnun kaldığını söyleyen İbrahim Hakkı Tör, "1,5 yıllık zamanda Kovid-19 dışındaki 1 milyon 250 bin hastaya hizmet verdik. 

Polikliniklerimizin çoğu aktif. İnşallah salgının bitmesiyle ve hastanemiz bitişiğindeki Erzurum Bölge Eğitim Araştırma Hastanesinin kampüsümüze dahil edilmesiyle hizmetlerimiz aksamadan devam edecek."