Eski ABD Başkanı Trump: '3. Dünya Savaşı'nın eşiğindeyiz'

Ürdün'deki ABD üssüne yapılan dron saldırısı sonrasında eski ABD Başkanı Donald Trump'tan sert açıklamalar geldi.

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, 3 ABD askerinin ölümüne ve birçok askerin yaralanmasına neden olan saldırının ABD için "korkunç bir gün" olduğunu belirten Trump, saldırının Joe Biden'ın zayıflığı ve teslimiyetçiliğinin bir sonucu olduğunu ifade etti.

Trump, 3 yıl önce İran'ın "zayıf, parasız ve tamamen kontrol altında" olduğunu savunarak, "Maksimum baskı politikam sayesinde İran rejimi terörist vekillerini finanse etmek için iki doları zar zor bir araya getirebiliyordu. Sonra Joe Biden geldi ve İran'a milyarlarca dolar verdi, rejim de bunu Orta Doğu'da kan dökmek ve katliam yapmak için kullandı" şeklinde konuştu.

Trump, eğer kendisi başkan olsaydı böyle bir saldırının gerçekleşmeyeceğini, ayrıca İran destekli grupların İsrail'e saldırmayacağını ve dünya genelinde barışın hakim olacağını iddia etti.

Gazze'deki İsrail Saldırılarında Can Kaybı Artarak Devam Ediyor Gazze'deki İsrail Saldırılarında Can Kaybı Artarak Devam Ediyor

"Bu korkunç gün, 'güç yoluyla barış' politikasına dönme zamanı" diyen Trump, "Ülkemiz Joe Biden'ın başkomutanlığı ile ayakta kalamaz" dedi.

Ürdün'deki Tower 22 adlı üsse düzenlenen dronlu saldırıda 3 ABD askeri hayatını kaybetmiş, 25 asker de yaralanmıştı.

Saldırıyı üstlenen olmazken, ABD Başkanı Joe Biden saldırının "İran destekli radikal militan gruplar" tarafından gerçekleştirildiğini söylemişti.