Çocuklar atölyede ustalar okulda

İnegöl'de Emniyet Ekiplerinden Şüpheli Kişilere Yönelik Uygulama İnegöl'de Emniyet Ekiplerinden Şüpheli Kişilere Yönelik Uygulama

Bursa Uludağ Üniversitesi İznik Meslek Yüksekokulu ile İznik Milli Eğitim Müdürlüğü arasında gerçekleştirilen "Çocuklarımız Atölyede, Ustalarımız Okullarda" projesi kapsamında, İznik'teki Kılıçaslan, Selçuk, Elbeyli ve Kaynarca İlkokulu öğrencileri çini ve seramik eğitimi aldı.

Farklı günlerde düzenlenen program çerçevesinde, ilkokul öğrencileri İznik Meslek Yüksekokulu'na giderek çini ve seramik ustalarıyla buluştu.

Programın başlangıcında Yüksekokul Sekreteri İsmail Özgören'den Yüksekokuldaki genel işleyiş hakkında bilgi alan öğrenciler, daha sonra Öğr. Gör. Şahin Selim Yazıcı'dan seramik, Öğr. Gör. Mehmet Aras ve Nilgün Aras'dan çini sanatıyla ilgili bilgiler edindi.

Son olarak, öğrenciler atölyelerde uygulamalı eğitim alarak kendi eserlerini oluşturdular.

Yüksekokulun seramik ve çini atölyelerinde gerçekleştirilen etkinlik, öğrencilerin ilgi ve heyecanını yansıtarak keyifli anlara sahne oldu.

İş birliği projesi, öğrencilere sanatsal yeteneklerini geliştirme fırsatı sunarken, üniversite ile ilkokul düzeyinde eğitim kurumları arasında olumlu bir etkileşimi desteklemeyi amaçlıyor.

A W144343 01