Bursa Büyükşehir Belediyesi, CHP İl Başkanı Turgut Özkan'ın çağrısına uydu

BUSKİ, DEPREMZEDELERDEN
SU TEMİNAT BEDELİ ALMAYACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, afet bölgesinden Bursa’ya gelen depremzedelerden su aboneliği teminat bedeli alınmaması ve işlem için Dask poliçesi istenmemesi konusunda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve BUSKİ’ye çağrıda bulunmuş ve ivedilikle karar alınarak uygulamaya geçilmesini talep etmişti. Bursa Büyükşehir Belediyesi bu çağrıya uydu.

Üftade Kur’an Kursunda Ramazan’ı Karşılama ve Ödül Töreni Üftade Kur’an Kursunda Ramazan’ı Karşılama ve Ödül Töreni

Büyükşehir Belediyesi, depremzede vatandaşlarımıza destek olabilmek adına, BUSKİ tarafından mesken aboneliği yapılırken alınan 'İçme Suyu Abonelik Teminat Bedeli'nin tahsil edilmeyeceğini duyurdu. Deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımızın bu haktan yararlanmak için afetzede olduklarına dair e-devlet çıktısı veya resmi kurumlardan belge alarak BUSKİ abonelik merkezine başvurmaları yeterli olacak. Alo 185 veya 444 16 00 numaralı iletişim hatlarından da konuya ilişkin bilgi alınabilecek.

CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, "Depremin ilk saatlerinden itibaren, Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri olarak, belediyelerimizle birlikte afetzede kardeşlerimize destek için tüm olanaklarımızı seferber ettik. Bu konudaki çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi. 

unnamed (1)-2