Hamitler Mahallesi Teoman Özalp Parkı'nda kurulan taziye çadırına, yangında yaşamını yitirenlerin yakınları geldi.

20221109_2_55906314_82614191

İmam hatipler tarafından Kur'an-ı Kerim okundu, yangında yaşamını yitirenler için dua edildi.

BUSKİ’nin Hatay’da da gecesi-gündüzüne karıştı BUSKİ’nin Hatay’da da gecesi-gündüzüne karıştı

Yangında 6 çocuğu ve eşini kaybeden Hüseyin Aljasem, dün gece bir tanıdığına taziye ziyaretine gittiğinde yangın haberini aldığını söyledi.

Hemen eve geldiğini aktaran Hüseyin Aljasem, "Evi alevlerin içinde bulduk. Eve girmeye çalıştık ama saçlarım ve kolum yandı. Evin kapısını açınca sanki bir basınç varmış gibi alevler bir anda dışarı fırladı. Sonra bağırıp çağırıp yardım istedik. Türkçe bilen arkadaşım var. O aklıma geldi ve onu aradım. Sonra ambulans, itfaiye geldi."

Diyabet hastası olduğunu belirten Hüseyin Aljasem, "Orada kötü olmuşum ve beni hastaneye kaldırmışlar. Allah'ın verdiklerine de aldıklarına da şükrediyoruz. Allah'ın takdiri böyleymiş."

Yangında 2 çocuğunu kaybeden Amir Aljasem'in amcasının oğlu Muhammed El Muheymid de İstanbul'da yaşadığını, yangın haberini alınca Bursa'ya geldiğini söyledi.

Yaşanan durumun çok üzücü olduğunu belirten Muhammed El Muheymid, "Yangında evde kimisi 5, kimisi 10, kimisi de 15 kişinin olduğunu söyledi. Gelen haberlere inanamadık. Geldik, gördük maalesef çok üzücü bir haber. Allah kimsenin başına vermesin."

Muheymid, Amir Aljasem'in Suriye'den 2015 yılında, Hüseyin Aljasem'in ise 2017 yılında geldiğini söyledi.

Olay

Yıldırım ilçesi Değirmenönü Mahallesi'nde bir evde sobanın bacasından çıkan kıvılcımların eşyaları tutuşturmasıyla çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürülmüştü.

İçeride mahsur kalan anne Amina Eltaha Elmuse (31), çocukları Yasir (1), Ahmed (4), Gerem (6), Merem (9), Ali (10) ve Muhammed Aljasem (3) ile evde misafir olarak bulunan yeğenleri Ahmed (10) ve Ali El Cesim (11) yaşamını yitirmişti.

Yangın başladığında evde bulunmayan ve sonradan gelerek ailesini kurtarmaya çalışan baba Hüseyin Aljasem ile binanın son katında yaşayan 3 kişi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırılmış, tedavilerinden sonra taburcu edilmişti.