Ucuza lüks otomobil vaadiyle dolandırıcılık yapan avukat olayında yeni gelişme...

Bursa'da Bakan Işıkhan'ın Katılımıyla Sivil Toplum Buluşması Bursa'da Bakan Işıkhan'ın Katılımıyla Sivil Toplum Buluşması

Bursa'da, ucuza lüks araç vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddia edilen avukatın olayıyla ilgili soruşturmada yeni gelişmeler yaşanıyor.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yönettiği soruşturma kapsamında, dolandırıcılık olayına karıştığı belirlenen 19 kişi daha gözaltına alındı.

Ünlü bir galerinin avukatı olduğu öğrenilen Bursa Barosu'na kayıtlı avukat Y.Ç., değerinin altında araç sahibi yapma vaadiyle birçok kişiden para topladıktan sonra ortadan kaybolmuştu.

Mağdur olan kişilerin başvurusu üzerine soruşturma başlatılmış, avukatın babasının Gürcistan'a kaçtığı tespit edilmişti.

Y.Ç., emniyet güçleri tarafından gözaltına alındıktan sonra tutuklanmıştı.

Soruşturmanın genişletilmesiyle birlikte, olayla ilgili olduğu belirlenen 19 şüpheli daha Bursa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Cumhuriyet Başsavcılığı, yapılan operasyonun "Nitelikli Dolandırıcılık ve Resmi Belgede Sahtecilik" suçları kapsamında gerçekleştirildiğini açıkladı.

Ayrıca, avukat Y.Ç.'nin babasının banka hesaplarından 800 bin lira çektiği iddiası da gündeme geldi.

Soruşturma, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde titizlikle devam ediyor.