Bursa'da Alışveriş Merkezinde bulunan mağazada meydana gelen çökme nedeniyle ölen ya da yaralanan olmadığı bilgisi verildi.

Merkez Osmangazi ilçesindeki Alışveriş Merkezinde, bir mağazanın tavanında çökme meydana geldi ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda ekip gönderildi.

Polis, itfaiye ve AFAD ile 112 Acil Servis ekipleri, kısa zamanda olay yerine ulaşarak çalışma başlattı.

İçerideki kişileri tahliye ederek Alışveriş Merkezine girişlere kapatan ekipler, enkaz kaldırma çalışmasını tamamladı.

Bursa Valisi Yakup Canbolat, çökmenin Alışveriş Merkezinde ikinci katındaki bir mağazanın asma katında meydana geldiğini söyledi.

Bölgede gerekli çalışmaların devam ettiğini belirten Yakup Canbolat, "İlk belirlemelere göre enkaz altında kalan kimsenin olmadığını düşünüyoruz. AFAD ve itfaiye ekipleri bölgede.

Her ihtimali değerlendiriyoruz. Enkaz kaldırma çalışmaları tedbirli bir şekilde sürüyor. Bölgede gerekli önlemler alındı. Şu an için can kaybı ve yaralı söz konusu değil."

20220511_2_53462083_76800144

Gözden kaçırmayın

Bursa’da Lise Öğrencilerinden Sosyal Bilimler Sempozyumu Bursa’da Lise Öğrencilerinden Sosyal Bilimler Sempozyumu

Alışveriş merkezimiz normal çalışma sürecine dönmüştür

Söz konusu alışveriş merkezinde yönetiminden yapılan açıklamada öğle saatlerinde bir mağazanın tavanında alçıpan çökmesi yaşandığı belirtildi.

İtfaiye, sağlık, AFAD ekipleri ve emniyet güçlerinin hızla olay yerine intikal ederek gerekli tüm tedbirleri aldığı bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Olayda herhangi bir can kaybı ya da yaralanma söz konusu değildir. Alışveriş merkezimiz tedbir amaçlı kısa bir süre ziyaretçilerimize kapatılmıştır ve Alışveriş Merkezin içinde bulunanlar tahliye edilmiştir.

Alışveriş merkezimiz normal çalışma sürecine dönmüştür. Olayın sebebiyle ilgili detaylı incelemeler başlatılmıştır. Tüm çalışanlarımıza ve ziyaretçilerimize büyük 'geçmiş olsun' dileklerimizi iletiriz."

Alışveriş Merkezin teknik müdürü Hasan Kılıç gazetecilere yaptığı açıklamada, itfaiye ve AFAD ekiplerin yönlendirmesiyle hızla tahliye edildiğini dile getirdi.

Alçıpan tavanın bir bölümünün çöktüğünü, olayın nedeninin, itfaiye ve AFAD'ın çalışmaları sonucunda ortaya çıkacağını sözlerine ekledi.