Kutlamalar kapsamında Atatürk Anıtı, Ali Hikmet Paşa Meydanı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi önünde 100 kişiden oluşan ekip, zeybek gösterisi sundu.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, programda yaptığı konuşmada, bir milletin geçmişten geleceğe bir köprüyle bağlı olduğunu söyledi.

Bugün geçmişten geleceğe yürüyen bir milleti gördüklerini ifade eden Avcı, "1933 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk Balıkesir'i ziyaret ettiğinde o gün o efelerin karşılamasının tekrarını burada canlandırmış oluyoruz." dedi.

BBDSO "Rachmaninov Piyano Konçertoları Serisi" konserini düzenledi BBDSO "Rachmaninov Piyano Konçertoları Serisi" konserini düzenledi

Kutlamalar kapsamında Altıeylül Belediyesi, Cumhuriyet'in 100'üncü yılında 100 çınar fidanını Nergiz Mahallesi'nde toprakla buluşturdu. 100. Yıl Cumhuriyet Ormanı'na dikilen fidanlara 100 Türk büyüğünün adı verildi.

Programda Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün adının verildiği fidanı dikti. Belediye Başkanı Avcı da Yunus Emre'nin ismini taşıyan çınar fidanının dikimini yaptı.

Altıeylül Belediyesinin Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla düzenlediği etkinlikler, 29 Ekim'e kadar devam edecek.