VetAmerikan Hayvan Hastanesi’nin açılış törenine, Koç Holding AŞ Şeref Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Rahmi M. Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi İpek Kıraç, Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu ve Koç Healthcare CEO’su Dr. Erhan Bulutcu’nun yanı sıra, İstanbul Valisi Davut Gül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kağıthane Kaymakamı Niyazi Erten, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin ve İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak katıldı.

Açılışta konuşan Koç Healthcare CEO’su Dr. Erhan Bulutcu, kaliteli sağlık hizmetinin tüm canlılara erişilebilir olması gerektiğini söyledi.

Yenilikçi yaklaşımla en güncel teknolojileri bir araya getirdiklerini aktaran Bulutcu, "Uluslararası standartlarda sağlık hizmeti sunan Koç Healthcare olarak, şimdi de veteriner sağlık hizmetleri alanına öncülük ediyor ve Türkiye’de bir ilki hayata geçiriyoruz. Veteriner dünyasının beşeri olarak adlandırdığı insan sağlığı ile artık günümüzde ailemizin bir bireyi olan hayvanlarımızın sağlığını aynı sağlık organizasyonu altında topluyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılına girerken canlıya saygı farkındalığı yaratmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Nisan ayında Türkiye'de Enflasyon patlaması Nisan ayında Türkiye'de Enflasyon patlaması

Bulutcu, veterinerlik dünyasına insan sağlığında olduğu gibi kurumsal bakış açısı kazandırmayı amaçladıklarını vurgulayarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Veteriner hekimlerimiz dahil hizmet veren herkesin görev ve sorumluluklarının belli olduğu, sonuçlarının hastayla paylaşıldığı, kendini sorgulayan ve kalite standartlarıyla geliştiren kurumsal bir organizasyon. Bu konuyla ilgili bilgi teknolojilerine ciddi altyapı yatırımı yaptık. Herkes cep telefonlarındaki aplikasyon ile tanı ve tedavilerini, ameliyat notlarını, taburcu özetini ve tıbbi görüntülerini anında görüp istedikleriyle paylaşıp ikinci görüş alabilecekler. Yani çağımıza uygun şeffaf bir sistem. VetAmerikan Hastanesi insan sağlığında uyguladığı modern teknolojileri hayvan sağlığında da hayata geçiriyor.

Örnek vermek gerekirse, Radyoterapi hizmeti veren Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın 7. ülkesi olacağız. Hastanelerimizin tüm teknik altyapısını ve iş akışlarını Amerikan ve uluslararası evcil hayvanlar birliğinin hastaneler standartlarına göre dizayn ettik. Ülkemizdeki ilk akredite olan ilk hastane olacağız. Veteriner hekim kadromuz, konularındaki lider, akademik kökenli veteriner hekimlerimiz ile uzmanlık ya da doktora yapmış akademik ruhlu ve heyecanlı genç ekip liderlerinden oluşmaktadır. Her branşta tam zamanlı hekimimiz bulunmaktadır. Bugün Avrupa’nın sayılı eğitim merkezlerinden biri olan ileri düzey eğitim merkezimizde (RMK AİMES), ülkemizin veteriner akademisyenleriyle ve uluslararası liderlerle hayvan sağlığındaki yeni uygulama ve eğitimleri hayata geçirerek eğitim konusunda da veterinerlik dünyasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Bu sayede hayvanseverlere ve hayvan dostlarımıza vereceğimiz sağlık hizmetinin kalitesini her geçen gün artırarak, hayvan sağlığı alanında ilk akla gelen marka olmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

- 2’si acil 15 muayene odası ile 4 ameliyathanesi bulunuyor

Türkiye’de bir sağlık kuruluşu çatısı altında ilk kez hizmet verecek olan VetAmerikan, alanında uzman geniş veteriner hekim kadrosuyla çalışmalarını yürütecek. 7 bin 500 metrekare kapalı alan ile 8 kattan oluşan ve Avrupa’nın en büyük özel hayvan hastanelerinden biri olan VetAmerikan, modern teknolojisi ve yaklaşımıyla da veteriner sağlık hizmetlerinde Türkiye’nin en büyük özel hayvan hastanesi olarak öncülük yapmayı hedefliyor.

VetAmerikan Hayvan Hastanesi’nde 2’si acil 15 muayene odası, 2 görüntüleme odası, 1 görüntüleme merkezi, 4 ameliyathane, 4 enfeksiyon alanı, 2 poliklinik alanı ve 1 diyaliz odası bulunuyor. Ayrıca, 109 adet ICU kabini olmak üzere, 470 yatak kapasitesi, radyoterapi (LİNAK), MR, bilgisayarlı tomografi, skopi, dijital röntgen, can dostlarımız için tasarlanmış ESWL (taş kırma), endoskopi, artroskopi, PCR gibi cihaz ve imkanlar yer alıyor. Türkiye’de ilk kez LİNAK teknolojisiyle tüm Türkiye ve Avrupa ülkelerine radyoterapi hizmeti sunacak olan VetAmerikan, özellikle salgın döneminde öne çıkan PCR teknolojisi sayesinde viral ve bakteriyel hastalıkların teşhisinde sıfır hata payı sağlıyor.

Kedi ve köpekler için tamamen ayrı ve onların fizyolojik özelliklerine göre tasarlanmış olan hastanede egzotik hayvan türlerine de hizmet verecek olan VetAmerikan, hava yollu bulaşma riski olan enfeksiyöz hastalıklara spesifik olarak ayrılmış tedavi alanlarıyla da dikkat çekiyor. Köpek ve kedi türleri için sağlık hizmetini üstlenen VetAmerikan’da, fizyoterapi, fonksiyonel tıp, homeopati gibi hizmetler de veriliyor. Bu geniş medikal hizmet yelpazesine ek olarak, hastane içerisinde Pet Shop ile kedi ve köpekler için kuaför hizmeti de yer alıyor.