Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "EYT meselesi masanızda mı?" sorusuna ise, "Tabii ki masamızda. Türkiye'nin emekçileri merak etmesinler.

Haziran ayı işsizlik rakamları açıklandı Haziran ayı işsizlik rakamları açıklandı

Bakan Vedat Bilgin, kamuoyunda "EYT" olarak bilinen emeklilikte yaşa takılanların durumuyla alakalı, "Türkiye'nin her sorunu çözülmesi gereken dosya olarak önümüzde duruyor. Bu, önümüzdeki dosyalardan, çözülecek şeylerden biri."

bakan vedat

"2023 yılında EYT çözülür diyebilir misiniz?" sorusuna karşılık Bakan Vedat Bilgin, "Bu yılın sonuna kadar bu yolda önümüzde olan bütün dosyaları çözeceğiz. O da önemli dosyalardan biri. Orada alternatif maliyetleri, çözüm önerilerini oluşturmaya çalışıyoruz. Her şey önümüzde." cevabını verdi.

vedat bilgin-2

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, önlerinde acil çözülmesi gereken sorunlardan birinin de "geçici işçiler" olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Bu sorunu çözeceğiz. Onlara söz verdim. Öncelikli çözeceğimiz sorunlardan birisi bu. Bunun yanında kamuda sözleşmeliler sorunu var. Bunları sadeleştireceğiz, sözleşme yapılması zorunlu olanları statülere dönüştüreceğiz, diğerlerinin de kadro haklarını vereceğiz."