Kazada öğrencilerden İsmail (11), Nisa (14) ve Teslime Eser (13), Melisa Demirel (14) ile Damla Duran (11) yaşamını yitirdi.

Yaralanan Rana (12) ve Musa Eser (10), Hakan Tek (16), Yağmur Duran ve bir öğrenci kentteki hastanelere kaldırıldı.

Bölgeye gelen Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, incelemelerde bulundu.

Kazayı haber alan öğrenci yakınları, olay yerinde sinir krizi geçirdi.

FETÖ operasyonunda 47 şüpheli yakalandı FETÖ operasyonunda 47 şüpheli yakalandı

Bakan Vedat Bilgin, yaralı öğrencileri ziyaret etti

Bir program için kentte bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, İscehisar Karamehmet Devlet Hastanesi'nde tedavi gören yaralı çocukları ziyaret etti.

Bakan Vedat Bilgin, yaşamını yitiren öğrencilerin ailelerine taziyede bulundu.

Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan öğrencinin yaklaşık bir kilometre uzaklıktaki köye kendi imkanlarıyla ulaşarak ihbarda bulunduğu öğrenildi.

Durumu iyi olan sürücü A.Ş, jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

Yaralı öğrenci Demirel: Hızlı gidiyordu, çakıla kaptırınca ağaca vurdu

Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan ve tedavisi halen İscehisar Karamehmet Devlet Hastanesi'nde devam eden Arda Berk Demirel, yaşadığı şoku atlatmaya çalışıyor.

Kaza sonrası servis aracından çıkarak köylülere haber verdiğini anlatan Demirel, şöyle konuştu:

"Kazadan sonra köy muhtarlığına kadar gittim, herkesi çağırdım. Daha sonra 112'yi aradım. Hızlı gidiyordu, dikkatini kaybetti. Aracı çakıla kaptırınca da ağaca vurdu. Ben araçtan çıktım, 5-6 dakikaya köye vardım. Köye giderken de çoban köpekleri arkamdan koşa koşa geldi."

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili İscehisar Karamehmet Devlet Hastanesi'ne gelerek, tedavi gören yaralı 2 öğrenciyi ziyaret etti, geçmiş olsun dileklerini iletti.