Giresun Belediyesi tarafından Giresun Doğa Sporları Kulübü, Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği ve Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği iş birliğinde organize edilen etkinliğe katılan fotoğrafçılar, Yağlıdere ilçesine bağlı Gölyanı Yaylası'nda buluştu.

AGUSTOS2022_yildiz3

Tuğçe Yılmaz'dan Çocuğunuza Söylememeniz Gereken 8 Cümle  Tuğçe Yılmaz'dan Çocuğunuza Söylememeniz Gereken 8 Cümle 

GİDOSK Başkanı Ahmet Kılıç, 2019 yılında birincisini yaptıkları etkinliğe her geçen yıl katılımın daha çok arttığını söyledi.

AGUSTOS2022_yildiz4

Kampa Giresun'un yanı sıra Antalya, İstanbul, Yozgat ve Tokat'tan fotoğrafçıların geldiğini, "İkinci kez gelen misafirlerimiz var. Her yıl artarak devam ediyoruz.

thumbs_b_c_0daae8775fcbe17dd3c8308bd32d7783

Bizler de sivil toplum kuruluşu yöneticileri olarak belediyemizin desteğiyle birlikte mutlu oluyoruz. Yıldız fotoğrafçılığı aynı zamanda bir doğa ve kamp bilgisi.

Meteoroloji uzmanlığı isteyen bir alan. Birçok alanı birleştiren bir dalı var. Şu anda olduğu gibi tamamen doğanın içerisindeyiz. Çadırlarımızı kurduk ve altyapımızı hazırladık. İnsanlar gündüz doğada olur ve keyif alır. Biz tam tersine gece doğadayız."

Etkinliğe katılanlardan Mürvet Şensoy amatör fotoğraf tutkusunu yıllardır sürdürdüğüne değinerek, "Yıldız fotoğrafçılığı çok ilginç. Önce 'bunu başarabilir miyim?' diye bir düşünce vardı.

Fakat o objektifte samanyolu sanki avuçlarınızın içine düşüyor ya da bir yıldızın kaydığını gördüğünüz zaman o kadar mutlu oluyorsunuz ki bir an kendinizi uzakta zannediyorsunuz."

İstanbul'dan gelen Tolga Tezcan da uygulamalı ve teorik olarak önemli bilgiler öğrendiğini, yıldız fotoğrafçılığının adeta doğanın bir bölümü olduğunu söyledi.

Havanın kararmasıyla yıldızları en iyi açıdan görüntüleyebilmek için yaylada farklı konumları gezen fotoğrafçılar, sis ve bulutlar nedeniyle zor anlar yaşadı.