ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ YÜKSELİYOR

Yıldırım Belediyesi'nin ilçeye kazandıracağı bu özel merkezde, yemekhane, kuaför, tekstil atölyesi, ahşap atölyesi, bağlama ritim kursu, filografi atölyesi, sergi alanı, konferans salonu, seminer salonu, çocuk oyun alanı, kermes alanı ve derslikler gibi birçok hizmet sunulacak.

Özel gereksinimli bireylere yönelik projeleri öncelikli olarak değerlendiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, "İnsanlarımızın mutluluğunun, huzurunun ve gelişiminin önünde hiçbir engel tanımıyoruz.

Yıldırım 'da Jandarma Operasyonu: 35 Suçtan Kayıtlı Şüpheli Yakalandı Yıldırım 'da Jandarma Operasyonu: 35 Suçtan Kayıtlı Şüpheli Yakalandı

Özel gereksinimli bireylerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz.

Kısa süre içinde hizmete açılacak olan merkezimiz, sadece Yıldırım'a değil, tüm Bursa'ya değer katacak.

Özel hemşehrilerimiz, tesiste eğlenceli vakit geçirip öğrenmenin yanı sıra fiziksel gelişimlerine de katkı sağlayacaklar.

Makbule-Tevfik Yıldırım Engelsiz Yaşam Merkezi'ni en kısa sürede tamamlayarak özel gereksinimli hemşerilerimize hizmet sunacağız" şeklinde konuştu.

Engelleri aşmak adına hizmet verecek olan 5 bin 305 metrekarelik tesisin içinde hasta bakım odaları, fizik tedavi ve fizyoterapi odaları, psikolog, bireysel ve aile terapi odaları, spor salonu, danışma, revir, eğitmen odası ve bekleme salonu gibi birimler bulunacak.

Ayrıca, sosyalleşmeyi teşvik etmek adına yüzme havuzu, kafeterya gibi alanlar da merkezin bünyesinde yer alacak.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, "Makbule-Tevfik Yıldırım Engelsiz Yaşam Merkezi, hizmete açıldığında sadece Yıldırım'a değil, tüm Bursa'ya önemli bir katkı sağlayacak" ifadelerini kullandı.

YB (2)-128