"Nilüfer Belediyesi, Yarıyıl Tatilinde Gençleri Eğlenceli ve Öğretici Aktivitelerle Buluşturuyor"

Tatil boyunca gençler, ilgi duydukları alanlarda yeni deneyimler kazanma fırsatı buluyor.

Geçen hafta sonunda Konak Kültürevi'nde gerçekleşen film gösterimleri ile başlayan etkinlikler, okulların tekrar açılana kadar devam edecek.

Balat Meteor Kültürevi'nde başlayan "Manzaranın Ardında" sergi atölyesi gibi çeşitli atölyeler, her gün farklı konularda gençlere yönelik olarak düzenleniyor.

Etkinliklerin büyük bir kısmı Pancar Deposu'nda gerçekleştiriliyor.

Pancar Deposu'nda 7-12 yaş grubu çocuklar için düzenlenen Halk Dansları ve Ritim atölyeleri, gençleri müzik ve dansla buluşturarak okul döneminin yorgunluğunu atmalarını sağlıyor.

Yüzüncü Yıl Eğitim ve Sanat Merkezi'nde ise 7-12 yaş arası öğrencilere yönelik Seramik Atölyesi düzenleniyor.

İnegöl'de Hırsızlık Şüphelileri Sokakta Yakalandı İnegöl'de Hırsızlık Şüphelileri Sokakta Yakalandı

Nilüfer Belediyesi, 9-12 yaş grubu çocuklar için Drama Atölyesi, Yaratıcılığı İnşa Et- Ahşap Blok Atölyesi, Ritmik Atölyeler: Orff Beden Perküsyonu, Çocuk Matbaası-Yaratıcı Baskı Resim Teknikleri, Geometrik Acayiplikler ve Kurabiye Atölyeleri gibi etkinlikleri Pancar Deposu'nda gerçekleştirecek.

Balat Meteor Kültürevi'nde ise 28 Ocak Pazar günü 7-11 yaş arası öğrenciler için Yüzey Tasarımları Atölyesi düzenlenecek.

Ayrıca, 26 Ocak ve 2 Şubat tarihlerinde 6-10 yaş arasındaki çocuklar, aileleriyle birlikte "Müzede Rehberim" etkinliğine katılabilecekler.

Nilüfer Belediyesi bünyesindeki Nilüfer Kodlama ve Beceri Atölyeleri, 7-13 yaş grubundaki öğrencilere yönelik tatil boyunca düzenlenen eğitimlerle gençlere kodlama becerileri kazandırmayı hedefliyor.

Eğitimler, hafta içi her gün 14.00-16.30 saatleri arasında devam edecek.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikler arasında "Oyunlarla Masallara Yolculuk", "Çocuklarla Geri Dönüşüm" etkinliği, "Çocuklar İçin Eleştirel Düşünme" ve "Şiirin Panoraması" atölyeleri bulunuyor.

Ayrıca, Gezici Kütüphane programında yer alan mahallelerde yaşayan 6-12 yaş arası çocuklar için resfebe atölyesi gerçekleştirilecek.

Nilüfer Belediyesi, gençleri eğlenceli ve öğretici etkinliklerle buluşturarak yarıyıl tatillerini dolu dolu geçirmelerine olanak tanıyor."

ATOLYELER (13)

ATOLYELER (10)

ATOLYELER (7)

ATOLYELER (4)