ADEM-SODAM Projesi kapsamında El Sanatları Kermesi Düzenlendi 

Barış Manço Kültür Merkezi'nde gerçekleştiren kermese Vali Yardımcısı Sultan Doğru Yıldırım Kaymakamı Metin Esen, Osmangazi Kaymakamımız Sayın Ali Partal,Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve kursiyerlerin aileleri ile çok sayıda vatandaş katılım sağladı. 

Kermesin Açılış konuşmasını gerçekleştiren Yıldırım Kaymakamı Metin Esen, "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen, Yıldırım Kaymakamlığı tarafından yürütülen Yıldırım Aile Destek Merkezi (ADEM) ve Yıldırım Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) projeleri kapsamında faaliyete geçirilen kurslarda eğitim alan kursiyerlerimiz hazırladıkları eserleri bugün burada sizlere sunuyor.  

Osmangazi Belediye Başkanı, 23 Nisan'da Koltuğunu Çocuklara Devretti Osmangazi Belediye Başkanı, 23 Nisan'da Koltuğunu Çocuklara Devretti

Kadınlara ve roman vatandaşlarına yönelik psiko-sosyal, sosyo-kültürel, mesleki gelişim ve kişisel gelişim konularında eğitimler ile bunların yanı sıra çeşitli kurslar verilen projede,

Yıldırım Kaymakamlığı bünyesinde açılmış olan kurs merkezlerinde, kursiyerlerin talepleri doğrultusunda açılan kurslarda, kullanılan malzemeler proje bütçesinden karşılanmakta.

Kurs merkezlerinde  kursiyerler eğitim alırken, kursiyerlerin çocukları içinde, içerisinde uzman görevlilerin bulunduğu oyun odaları oluşturuldu.

Merkezlerin eğitim faaliyetlerine başladığı günden bu güne bir çok kadına hem kaliteli vakit geçirebilmeleri imkanı sunarken, bunun yanı sıra  meslek edinmeleri içinde  olanak sağlanıyor. 

I M G 1915