-‘YIL-MEK’ KAPILARINI AÇIYOR


-16 YILDA 100 BİNİ AŞKIN KİŞİYİ ÜCRETSİZ SANAT VE MESLEK EĞİTİMLERİYLE BULUŞTURAN YIL-MEK’TE HEYECANLA BEKLENEN YENİ EĞİTİM DÖNEMİ ÖN KAYITLARI BAŞLADI. YIL-MEK, 2022-2023 EĞİTİM DÖNEMİNDE 103 BRANŞLA NİTELİKLİ EĞİTİMLERİNE HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR.


-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “YIL-MEK İLE 16 YILDA 100 BİNİ AŞKIN KİŞİYE HİZMET VERDİK. YENİ EĞİTİM DÖNEMİNDE DE 103 BRANŞTA AÇACAĞIMIZ KURSLARLA BİNLERCE HEMŞEHRİMİZE ULAŞACAĞIZ.”


BURSA- Gitar, bağlama, ney, resim gibi branşlarda ücretsiz eğitim veren ‘YIL-MEK ’te yeni eğitim dönemi kayıtları başladı.


Yıldırım Belediyesi, tüm vatandaşları sanatla buluşturmak, yeteneklerini ortaya koymak ve hayallerini gerçekleştirmek için Yıldırım Meslek Edindirme Kursları’nda onlarca dalda sanat ve meslek kursu veriyor. Alanlarında usta eğitmenler eşliğinde kursiyerlere; gitar, bağlama, keman, ney, piyano, koro, gibi müzik ile ilgili kursların yanı sıra; drama, diksiyon, tiyatro, edebiyat, fotoğraf ve halk oyunları alanlarında da eğitimler veriliyor. El becerilerini ve yeteneklerini keşfetmek isteyenler ise el sanatları alanında tezhip, hüsn-i hat, minyatür, resim atölyesi gibi kurslarda eğitim alabiliyor. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, YIL-MEK’te ‘Unutulmaya Yüz Tutmuş ve Geleneksel Sanatlar Eğitimi’, ‘Müzik Eğitimleri’, ‘Dil Eğitimleri’, ‘El Sanatları ve Hobi Eğitimleri’, ‘Kişisel Gelişim Eğitimleri’, ve ‘Bilgisayar Teknolojileri kategorilerinde toplamda 103 branşta eğitim verileceğini belirtti.

YB (5)-15

Yıldırım’da Ücretsiz Teknik Eğitim Kursları Yıldırım’da Ücretsiz Teknik Eğitim Kursları

YB (3)-21

YB (1)-20