Yalovalı çocuklar Filistinli çocuklar için yürüdü

Yalovalı çocuklar, bugün düzenlenen etkinlikte Filistinli akranlarının yaşadığı zorluklara dikkat çekmek amacıyla İsrail'i protesto etti.

Ellerinde Gazze saldırılarında hayatını kaybeden çocukların resimlerini taşıyan minikler, Cevdet Aydın Parkı'nda bir araya geldi. Şiirlerle duygularını ifade eden çocuklar, ardından Filistinli çocuklar için bir yürüyüş düzenledi.

 Yürüyüş, Gazipaşa Caddesi ve Bad Godesberg Parkı'nı takip ederek 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda son buldu.

Bursa'da Kafes-46 Operasyonu: 3 Örgüt Çökertildi, 21 Tutuklama Bursa'da Kafes-46 Operasyonu: 3 Örgüt Çökertildi, 21 Tutuklama

Meydan'da Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak yapılan açıklamalarda, İsrail'deki katliama dikkat çekilerek, "Bugün 100'lerce çocuk ölüyor. Bu çığlıkları duyan büyüklerimiz neden sessiz? Gazze'ye ses olalım, çocuklar ölmesin" mesajları verildi.

Sivil toplum örgütleri tarafından düzenlenen etkinlik, çocukların Filistinli akranlarına desteklerini gösterdiği anlamlı bir gün olarak kaydedildi.

AW104843_06

AW104843_02

AW104843_07