Uludağ Koleji Öğrencileri Alper Gezeravcı’ya Mesaj Gönderdi 

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bu etkinlikte, öğrenciler, sınıf öğretmenleri eşliğinde Türkiye'nin uzaya giden ilk astronotu Alper Gezeravcı'ya mesajlarını iletmek için dilek balonları kullandı.

Bursa'da eğitim alanında öne çıkan Uludağ Koleji, teknoloji ve bilimi ön planda tutarak öğrencilerin gelişen dünyaya ayak uydurabilmesi için çeşitli atölye çalışmalarına imza atıyor.

Bu kez, uzay bilimine olan ilgisiyle bilinen öğrencileriyle bir araya gelerek, Türkiye'nin uzaya gönderdiği ilk astronotu Alper Gezeravcı'ya özel bir etkinlik düzenledi.

Öğrenciler, 20 Ocak Cumartesi günü Uluslararası Uzay İstasyonu'na giren Alper Gezeravcı'ya tebrik ve destek mesajlarını dilek balonlarıyla iletmek için bir araya geldi.

Dilek balonları aracılığıyla gökyüzüne bırakılan notlarda, öğrenciler Alper Gezeravcı'yı cesareti için tebrik etmelerinin yanı sıra, gelecekte kendilerini de uzay çalışmalarında görmek istediklerini ifade ettiler.

Etkinlik sonunda öğrenciler, hep bir ağızdan "İstikbal göklerdedir" diyerek gelecekteki başarılarına olan inançlarını ve uzay keşiflerine duydukları ilgiyi vurguladılar.

Bursa'da B-CUBE: Yeni Girişimcilere Kapılar Açıldı! Bursa'da B-CUBE: Yeni Girişimcilere Kapılar Açıldı!

Uludağ Koleji'nin bu tür özgün etkinlikleri, öğrencilere hem eğitimde hem de sosyal sorumluluk alanında farkındalık kazandırarak öne çıkmasını sağlıyor.

7-49

4-125