Sosyal medya Twitter Yönetim Kurulu, hissedarların sosyal medya şirketi Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk'a 44 milyar dolara satışını onaylaması.

Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yapılan bildirimlerde, hissedarlara yönelik olarak "sosyal medya Twitter Yönetim Kurulu, oy birliğiyle birleşme sözleşmesinin kabulü için oy vermenizi tavsiye ediyor."

thumbs_b_c_35ca8aeccb03275f4901263ef369af69

Bildirimde, hissedarların sahip olduğu hisse sayısı ne olursa olsun oylarının çok önemli olduğu söylendi.

Sosyal medya Twitter'da yüzde 9,2'lik hisse satın alan Elon Musk, 14 Nisan tarihinde SEC'e yaptığı bildirimde, sosyal medya Twitter'ın tamamı için hisse başına 54,2 dolarlık teklifte bulunmuştu.

Sosyal medya Twitter'dan 25 Nisan tarihinde yapılan açıklamada, şirketin Elon Musk'a satılmasına yönelik anlaşmanın sağlandığı bildirilmişti.

Elon Musk, 13 Mayıs tarihinde sosyal medya şirketi Twitter'ı 44 milyar dolara satın alma anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını duyurmuştu.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den Türkiye açıklaması NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den Türkiye açıklaması

Elon Musk, sosyal medya Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, sosyal medya Twitter anlaşmasının, "spam ve sahte hesapların toplam kullanıcıların yüzde 5'inden azını oluşturduğu hesaplamasına dair beklenen detaylar nedeniyle" geçici olarak askıya alındığını açıklamıştı.

Elon Musk, Katar Ekonomik Forumu kapsamında Bloomberg'e vermiş olduğu röportajda, anlaşmanın hissedarlar tarafından onaylanmasını, sosyal medya Twitter anlaşmasıyla alakalı birkaç "çözülmemiş meseleden" biri olarak sıralamıştı.