ABD ile Çin arasındaki casus balon krizi büyüyor ABD ile Çin arasındaki casus balon krizi büyüyor

Truth hesabından paylaşımda bulunan Trump, “Son derece siyasi, suçları için yeni rekorlar kırmaya çalışan ve başındaki kişinin George Soros tarafından finanse edildiği Manhattan Bölgesi Başsavcılık ofisinden yapılan yasa dışı sızıntılar gösteriyor ki herhangi bir suç kanıtlanamayınca, eski ve tamamen çürütülmüş (birçok diğer savcının da çürüttüğü) masallar üzerinden, açık ara önde Cumhuriyetçi başkan adayı ve eski Amerikan Başkanı gelecek hafta salı günü tutuklanacak. Protesto edin, ülkemizi geri alın.”

Trump, neden tutuklanmasını beklediği konusunda ayrıntı vermedi, Amerikan medyasına konuşan avukat ekibi eski Amerikan liderinin iddianame beklentisi içinde olduğunu ve sonraki adımlara hazırlık yaptığını belirtti.

17 Mart’ta Manhattan Bölge Mahkemesi, Trump'ın Mar-a-Lago malikanesinden ele geçirilen devlete ait "gizli belgelerle" ilgili avukatı Evan Corcoran'ı ifade vermeye çağırmıştı.

New York savcılarının, eski Başkan Trump hakkında porno yıldızı Stormy Daniels'a yapılan 130 bin dolarlık ödemeyle ilgili bir dava açmaya yakın olduğu bildiriliyor.

Daniels’in, Trump'ın başkanlık yarışına girmeden önce onunla bir ilişkisi olduğu ve 2016 yılındaki Başkanlık seçimlerinden önce 130 bin dolarlık sus payı aldığı iddia edilmişti.