İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin, terör örgütünün ilişki ağlarının deşifre edilmesine yönelik gözaltına alınanlardan 4'ünün daha emniyetteki işlemleri tamamlandı, adliyeye sevk edildi.

Emniyetteki 3 şüphelinin işlemleri ise devam ediyor.

Dün 9 şüpheli adliyeye sevk edilmiş, 4'ü savcılık sonrası 5'i ise sevk edildikleri hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Tekirdağ merkezli İstanbul, Van ve Ağrı'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik 23 Ekim'de gerçekleştirilen operasyonda terör örgütüne eleman temin ettikleri, Tekirdağ'da terör örgütünün şehir gençlik yapılanması alanında sorumlu olarak faaliyet gösterdikleri, çeşitli etkinliklerde terör örgütü propagandası yaparak örgüt lehine slogan attıkları, sosyal medya platformları üzerinden PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yaptıkları ileri sürülen, aralarında HDP Marmaraereğlisi İlçe Başkanının da bulunduğu 16 şüpheli yakalanmıştı.

Vali Yerlikaya: Elebaşı Monaghan Türkiye'de Yakalandı Vali Yerlikaya: Elebaşı Monaghan Türkiye'de Yakalandı

Operasyonda, çok sayıda dijital materyal, örgütsel dokümanlar, toplatma kararı olan muhtelif yayınlar, örgütsel afişler ve pankartlar ele geçirilmişti.