Sabah işe gitmek üzere palet imalathanesinde çalışan Muzaffer Çaplı, iş arkadaşları Kerem Daşkıran ve Vedat Taş ile birlikte Veliköy ikinci ışıklı kavşakta otomobile beklerken, bir önceki ışıklı kavşaktan kırmızı ışık ihlali yapan A.İ. yönetimindeki kamyon tarafından çarptı. Çarpmanın etkisiyle Muzaffer Çaplı ile birlikte yanındaki yolcular Vedat Taş ve Kerem Daşkıran yaralandı. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri tarafından sıkıştığı yerden çıkartılan sürücü Muzaffer Çaplı ile diğer yaralılar, Çorlu Devlet Hastanesi ve Çerkezköy Devlet Hastanesine kaldırıldı. Ancak, Çerkezköy Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Muzaffer Çaplı, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Diğer yaralıların hayati tehlikesi devam ediyor.

Olay yerinden kaçan araç, Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanlığı Veliköy Jandarma Timlerinin ısrarlı takibi sonucu, kazadan 20 dakika sonra Velimeşe Işıklı kavşağında kıskıvrak yakalandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emeklilere müjde verdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emeklilere müjde verdi

Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri olay yerinde buldukları kamyon plakasını plaka takip sistemine kayıt etti. Kamyon sürücüsü A.İ., Velimeşe Işıklı kavşağında yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

Kaza sonucunda ortaya çıkan plaka düşüklüğü ve kırmızı ışık ihlali, Jandarma tarafından geniş çaplı bir soruşturma ile inceleniyor. Bu kapsamda, kamyonun güzergahı boyunca güvenlik kameraları ve hız tespiti kayıtları incelenerek, kazanın ayrıntıları netleştirilmeye çalışılıyor.