Facebook'un kurucusu ve Üst Yöneticisi Mark Zuckerberg, yaptığı yazılı açıklamayla köklü bir değişiklik yaptıklarını, söz konusu değişikliğin farklı uygulamaları ve teknolojileri tek bir yeni marka altında bir araya getireceğini açıkladı.

thumbs_b_c_9078e868d681d3612a02f18e611ed4f1

Yeni ismin şirketin metaverse yatırımını yansıttığını belirten Mark Zuckerberg, yeni platformun daha sürükleyici olacağını, insanların sadece ona bakmakla kalmayıp deneyimin içinde olacağı somut bir internet olacağını söyledi.

Mark Zuckerberg, "Buna metaverse diyoruz ve ürettiğimiz her ürüne dokunacak."

İnsanların metaverse'de hayal edebileceği her şeyi yapabileceğini söyleyen Mark Zuckerberg, "Bu gelecekte, işe gidip gelmeden ofise, arkadaşlarınızla bir konsere ya da ebeveyninizin oturma odasına anında bir hologram olarak ışınlanabileceksiniz."

Mark Zuckerberg, farklı bir yaklaşım benimsemeye çalıştıklarını, hizmetlerinin mümkün olduğu kadar çok insan tarafından erişilebilir olmasını istediklerini, bunun da daha az maliyetli hale getirmek için çalışmak anlamına geldiğini aktardı.

Mark Zuckerberg, "Umudumuz, önümüzdeki on yıl içinde metaverse milyarlarca insana ulaşması, yüz milyarlarca dolarlık dijital ticarete ev sahipliği yapması ve milyonlarca yaratıcı ve geliştiricinin işlerini desteklemesi."

Umarım zamanla bir metaverse şirketi olarak görülürüz

Facebook markasının tek bir ürünle sıkı bir şekilde bağlantılı olduğunu gösteren Mark Zuckerberg, bugün bile şirketin yaptığı her şeyi temsil etmesinin mümkün olmadığını kaydetti.

Mark Zuckerberg, "Umarım zamanla bir metaverse şirketi olarak görülürüz. Çalışmalarımızı ve kimliğimizi, inşa ettiğimiz şeye bağlamak istiyorum."

Metaverse'in sosyal deneyimleri gelecekteki teknolojiyi kapsadığını belirten Mark Zuckerberg, markanın yeni adının "Meta" olduğunu açıkladı.

Mark Zuckerberg, "Şu andan itibaren, Facebook değil, metaverse öncelikli olacağız."

MMU'nun ardından HÜRJET de piste çıktı MMU'nun ardından HÜRJET de piste çıktı

Facebook'un New York borsasındaki hisselerin 1 Aralık tarihi itibarıyla "MVRS" kodu altında işlem görmeye başlayacağı belirtildi.

Facebook'un isim değişikliği haberi, Amerika hükümetinin şirketin ticari faaliyetleri konusunda denetimlerin daha çok arttığı bir döneme denk geldi.

Amerika Kongresi'ndeki iki partinin senatörleri Facebook'u şiddetle eleştiriyordu.

Facebook'un şirket ismini değiştirmesiyle sosyal medya uygulaması Facebook, şirketin Instagram, WhatsApp, Oculus ve diğer iştiraklerinden biri gibi konumlandırılmış olacak.