Kudüs Caddesi’nde aralıksız şekilde devam eden altyapı çalışmalarıyla ilgili bölge esnafı Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’yi SASKİ’de ziyaret ederek teşekkür etti. Başkan Yüce, “Tamamlandığında 3 bin 500 metre uzunluğa sahip olacak yeni hat sayesinde Kudüs, Saray Bosna, İtfaiye, Dr. Nuri Bayar Caddesi ve Katlı Pazar bölgesinin altyapı sorunu uzun yıllar boyunca çözüme kavuşmuş olacak. Bölgede yoğun yağışlarda dahi sorun yaşanmayacak” dedi.

SAKARYA - Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Kudüs Caddesi’nde esnafın ve vatandaşın mağdur olmaması için aralıksız şekilde sürdürülen çalışmalarla ilgili bölge esnafının teşekkürünü kabul etti. 3 bin 500 metre uzunluğundaki yeni yağmursuyu hattı çalışmalarının etap halinde yapılması ve her etap sonrasında hızlıca asfalt çalışması yapılarak yolun kullanıma açılmasıyla ilgili memnuniyet duyduğunu ifade eden Sakarya Berberler Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu ve bölge esnafı, Başkan Yüce’ye teşekkür etti. Esnaf ile bir araya gelmekten ve çalışmaların hızla tamamlanması ile bölge esnafının teşekkürünü almaktan memnuniyet duyduğunu söyleyen Başkan Yüce, projenin hayata geçtiği ilk andan itibaren ekiplerin çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürdüğünü ve projenin geri kalanın da hızla tamamlanarak yeni yağmursuyu hattının en hızlı şekilde bölgeye kazandırılacağını ifade etti. 

Hatay Büyükşehir'in projesine UNDP ve Japonya'da büyük destek Hatay Büyükşehir'in projesine UNDP ve Japonya'da büyük destek

Projeyle ilgili detaylı bilgileri kamuoyu ve esnaflarla paylaşan Başkan Yüce, “O bölgede her yağışın ardından oluşan altyapı sorunu vardı. Konum olarak şehrin merkezi olması nedeniyle hayatın olumsuz etkilenmemesi için projemizi başlatmadan önce tüm detayları en ince ayrıntısına kadar düşünüp, değerlendirdik. Böylelikle etaplar halinde sürdüğümüz altyapı projesi sayesinde bugüne kadar esnafımızı ve vatandaşlarımızı mağdur etmeden ilerledik. Bugün geldiğimiz noktada kısa sürede projemizin 4. etabını başlattık. Tamamlandığında 3 bin 500 metre uzunluğa sahip olacak yeni hat sayesinde Kudüs, Saray Bosna, İtfaiye, Dr. Nuri Bayar Caddesi ve Katlı Pazar bölgesinin altyapı sorunu uzun yıllar boyunca çözüme kavuşmuş olacak” dedi.