"Ukrayna’ya saldırı sistemleri yerleştirilse Moskova’ya uçuş süresi 7 dakika olur. Bu tür tehditlerin yaratılması kırmızı çizgidir ama umarım durum buraya varmaz."

Çin'den, Kovid-19'la bitmeyen mücadelesinde yeni dönem Çin'den, Kovid-19'la bitmeyen mücadelesinde yeni dönem

thumbs_b_c_7d994594b0100944d147710aa69cfd9d

Vladimir Putin, başkent Moskova’da gerçekleşen "Rusya Çağırıyor" adlı etkinlikteki konuşmasında, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırı hazırlığında olduğuna yönelik iddiaları değerlendirdi.

Rusya’nın 2021 yılı başında Ukrayna’ya saldırı hazırlığında olduğuna yönelik iddialarda bulunulduğunu söyleyen Vladimir Putin, "herhangi bir saldırı olmadı. NATO ile geçmişte neredeyse müttefiktik tüm ricalarımıza rağmen sınırlarımıza doğru genişlemeye devam ettiler."

Polonya ve Romanya’ya fırlatma rampalarının konuşlandırıldığını söyleyen Vladimir Putin, "Bu bizim için tehdittir."

NATO’nun Ukrayna’ya da benzer sistemleri yerleştirilmesinin Rusya için sorun teşkil edeceğini söyleyen Vladimir Putin, "Ukrayna’ya saldırı sistemleri yerleştirilse Moskova’ya uçuş süresi 7 dakika olur.

Eğer hipersonik silahlar yerleştirilirse uçuş süresi 5 dakika olur. Biz de bizi bu şekilde tehdit edenlere karşı bir şey geliştirilmeliyiz."

Rusya’nın hipersonik füze geliştirdiğini söyleyen Vladimir Putin, "Bu tür tehditlerin yaratılması kırmızı çizgidir ama umarım durum buraya varmaz. Dünya toplumu için sağduyu ve sorumluluk duygusunun hakim olacağını umuyorum."

Vladimir Putin, 2024 yılında sona erecek başkanlık döneminden sonra tekrar aday olup olmayacağına yönelik soruya, "Aday olup olmayacağıma henüz karar verilmedi.

Aday olabilme hakkımın var olması, iç siyasi durumu istikrara kavuşturuyor."