Bursa’da babasını öldüren zanlı, “Babamı öldürmek istemedim”

Bursa'da 23 yaşındaki Emre Şentürk, 2 yıldır psikolojik tedavi gördüğü belirtilen babasını tartışma sırasında pompalı tüfekle vurarak öldürdü. Olayın ardından kaçan şüpheli, polis tarafından yakalandı ve adliyeye sevk edildi.

İHA Haberine göre, Emre Şentürk, babası Niyazi Şentürk ile evde yaşanan "evi değiştirelim" tartışmasının ardından olayı gerçekleştirdi. Baba Niyazi Şentürk, oğluna ev değişikliği teklif etmiş, ancak bu öneri üzerine çıkan sözlü tartışma sonucunda Emre Şentürk, babasını karın boşluğundan vurdu.

Olayın bildirilmesi üzerine sağlık ekipleri tarafından müdahale edilen Niyazi Şentürk, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Emre Şentürk ise olay yerinden çıplak ayakla kaçtı ancak polis tarafından yakalandı.

Emniyetteki ifadesinde, "Gece işten geldikten sonra annem ve kız kardeşim uyurken, babamla sohbet ettik. Daha önceden psikolojik sorunlarım olduğu için babam, ‘Oğlum niye içine kapanıyorsun. İstersen evi taşıyalım’ dedi. Konu uzayınca tartışmaya başladık" diyen şüpheli, adliyeye sevk edilirken, gazetecilerin "Neden öldürdün?" sorusuna "Öldürmek istemedim" cevabını verdi.

Cinayetin detaylarıyla ilgili polis tahkikat başlattı.

Bursa'da Bakan Işıkhan'ın Katılımıyla Sivil Toplum Buluşması Bursa'da Bakan Işıkhan'ın Katılımıyla Sivil Toplum Buluşması

AW108279_06

AW108279_07