Elini makineye kaptıran işçinin parmakları koptu

Bursa'nın İnegöl ilçesindeki bir mobilya imalathanesinde meydana gelen olayda, Hakan K. (49) isimli işçi, ahşap kesimi yaparken anlık bir dikkatsizlik sonucu elini makineye kaptırdı. İki parmağını kaybeden işçi, hemen özel bir araçla İnegöl Devlet Hastanesi'ne götürüldü. İlk tedavisi burada yapılan Hakan K., ardından ambulansla Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edildi.

Polis, yaşanan iş kazasıyla ilgili inceleme başlattı. Olay, Mahmudiye Mahallesi Ufuk Sokak'taki mobilya imalathanesinde meydana geldi. İşçinin parmaklarını kaybetmesi, güvenlik önlemlerinin önemini bir kez daha gündeme getirdi. İşçi sağlık durumuyla ilgili detaylı bilgiler verilmezken, polisin olayı soruşturduğu belirtildi.

Bu tür iş kazaları, iş güvenliği konusunda daha fazla önlem alınması gerekliliğini ortaya koyuyor. Olay, bölgedeki iş yerlerinde güvenlik tedbirlerinin gözden geçirilmesi çağrısını beraberinde getiriyor.

Osmangazi Belediyesi, Soğanlı ve Çukurca Mahallelerinde Asfalt Çalışması Yaptı Osmangazi Belediyesi, Soğanlı ve Çukurca Mahallelerinde Asfalt Çalışması Yaptı

AW108192_02

AW108192_03