Osmangazi’de ikisi bir arada hizmet

Açılış töreninde konuşan Ala, Osmangazi’nin adeta ilmek ilmek dokunarak hizmetlerle donatıldığını söyledi.

Gerek pazarcı esnafının daha iyi şartlarda çalışması gerekse vatandaşların hijyenik ve sağlıklı ortamlarda alışveriş yapabilmeleri adına bugüne kadar ilçenin birçok noktasına kapalı pazar alanları inşa eden Osmangazi Belediyesi, Yunuseli Mahallesi’ne de üstü kapalı modern bir pazar alanı kazandırdı. Toplam 3 bin metrekare alana sahip Yunuseli Kapalı Pazar Alanı’nın üst katı 100 araç kapasiteli otopark, alt katı ise 115 tezgâh kapasiteli kapalı pazar alanı olarak hizmet vermeye başladı.

Vatandaşlara konforlu alışveriş imkânı sunan Yunuseli Kapalı Pazar Alanı ve Otoparkı’nın Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Arif Bayrak, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez, mahalle muhtarları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, belediye olarak kadim şehir Bursa’ya sahip çıktıklarını belirterek, “Osmangazi Belediyesi olarak çalışma arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız çalışmalarla şehrimizin kültürüne, değerlerine, yeşiline sahip çıkıyoruz. Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi ile Bursa’mızı 136 ülke ile buluşturduk. Şehrin çöküntü bölgelerini kentsel dönüşüm projeleriyle yeniledik. Örnek bir kentsel dönüşüm projesi olan Osmangazi Meydanı ile şehrimize güzel bir imza atıyoruz. Şehir merkezine yeni fonksiyon kazandırarak yeni bir cazibe merkezi oluşturuyoruz. Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi (BAREM) ile Türkiye’de sosyal belediyeciliğin en zirve projesini hayata geçirdik. Tarihi mirasa sahip çıkma noktasında da öncü bir belediyeyiz. Hisar bölgesinde 1326 Bursa’sını ortaya çıkarıyoruz.” dedi.

Yunuseli Pazar (5)

Bursa'da Aile Tartışması: Genç Kardeşini Bıçakla Rehin Aldı Bursa'da Aile Tartışması: Genç Kardeşini Bıçakla Rehin Aldı

Yunuseli Pazar (12)

Yunuseli Pazar (7)