6 Şubat’ta hayatını kaybedenler Nilüfer’de anıldı

Nilüfer, geçtiğimiz yıl 6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen büyük depremlerde hayatını kaybedenleri anma töreniyle bir araya geldi.

Nilüfer Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende katılımcılar, depremzedelerin acısını paylaşmak adına iki dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, bu acı gününde Hatay'da depremzedelerin yanında yer aldı.

Depremin birinci yıldönümünde Nilüfer'de düzenlenen anma töreninde, yaşanan acının tarifinin mümkün olmadığı ve yüreklerdeki sızının devam ettiği vurgulandı.

Nilüfer Belediye Başkanvekili Remzi Çınar, konuşmasında, "Hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yakınlarına sabırlar diliyoruz.

Bu felaket, 14 milyon vatandaşı etkileyerek bütün Türkiye'yi yürekten yakmıştır" ifadelerini kullandı.

Çınar, Nilüfer halkının deprem sonrasında olağanüstü bir dayanışma örneği sergilediğini belirterek, Nilüfer Belediyesi olarak yaptıkları yardımları ve kurtarma faaliyetlerini paylaştı.

Ayrıca muhtemel bir depreme karşı alınan önlemleri de vurgulayan Çınar, halkı bilgilendirmeye ve felaketlere karşı hazırlıklı olmaya çağırdı.

AW136016_03

AW136016_05

İnegöl'de Hırsızlık Şüphelileri Sokakta Yakalandı İnegöl'de Hırsızlık Şüphelileri Sokakta Yakalandı

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ise 6 Şubat depreminin yıl dönümünde en fazla etkilenen Hatay'da yer aldı.

Erdem, Hatay Köprübaşı'nda düzenlenen anma törenine katılarak Asi Nehri'ne karanfil bıraktı. Samandağ'daki konteyner kentteki depremzedeleri de ziyaret eden Erdem, bölgeye desteklerinin süreceğini belirtti.

Bu anlamlı günde, Nilüfer halkı bir kez daha dayanışma ve yardımlaşma ruhuyla bir araya gelerek depremzedelere destek oldu.