Başkan Işık, futbolcularla ve teknik ekip ile bir süre sohbet ettikten sonra yeni sezon için takıma başarılar diledi.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık'ın görev döneminde yaptığı spor hamleleri, Gürsu'ya 8 halı saha, 17 basketbol sahası, 1 tenis kortu, 1 yüzme havuzu, 1 sporcu fabrikası ve 1 ilçe stadı kazandırdığını gösteriyor.

Başkan Işık, Gürsu'nun kadın futbol takımı Ağaköy Kız Futbol Takımı ile Gürsu İlçe Stadı'nda bir araya gelerek antrenmana katıldı, futbol oynadı ve kızlara tatlı ikramında bulundu.

Gürsu Belediyesi, dört yıldır her yıl düzenli olarak spor kulüplerine spor malzeme destekleri sağlıyor.

Bu kapsamda antrenman ve maçlarda kullanılmak üzere futbol topu, basketbol topu, voleybol topu, eşofman, huni, kapak, atlama engeli gibi spor malzemeleri temin ediliyor.

Başkan Işık'a yapılan bu spor malzeme destekleri kapsamında teşekkür eden genç kadın sporcular, Gürsu İlçe Stadı'na ulaşımlarının zorlu olduğunu ancak Başkan'ın sağladığı servislerle güven içinde getirildiklerini belirttiler.

Ağaköy Kız Futbol Takımı Teknik Direktörü Atilla Çatal, uzaktan gelen kızlara her türlü imkanı sunmanın zor olduğunu ancak ilçelerinde Belediye Başkanı ve kulüp yönetiminin gerekli şartları sağladığını ifade etti.

Çatal, amacının bu şartları sağlayanları gururlandırmak ve kızları en iyi yerlere getirmek olduğunu vurguladı.

Başkan Işık, hazırlık maçı ve antrenmana katılarak tüm spor branşlarında desteklerinin devam ettiğini belirtti.

İnegöl'de Hırsızlık Şüphelileri Sokakta Yakalandı İnegöl'de Hırsızlık Şüphelileri Sokakta Yakalandı

Ayrıca, sahanın yapısını suni çim saha olarak değiştirerek, tüm takımların kullanımına açtıklarını ve yapılan yatırımın doğruluğunu gece saatlerinde yapılan spordan anlamak mümkün olduğunu ifade etti.

foto (3)-50